aktualności | galeria | artykuły | rekordy | treningi | zawody | sprzęt  
login:  hasło:    
freedivers | forum | księga gości | kontakt | linki | załóż konto  
menu strony
  
 aktualności
 galeria
 artykuły
 rekordy
 treningi
 zawody
 sprzęt
 linki
  
 freedivers
 kalendarz
 forum
 księga gości
 kontakt
  
rejestracja
 
załóż konto >>
przypomnij hasło >>

stowarzyszeniefreedivingpoland.org

VII Mistrzostwa Polski

VI Mistrzostwa Polski

aktualności - komentarze
 sklepik
Miejsca Nurkowe – Zakrzówek. 2007-06-06
Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć wam akwen, który można bez wahania nazwać kultowym. Położony na teranie Krakowa - Zakrzówek, to miejsce bardzo często odwiedzane zarówno przez nurków sprzętowych jak i miejscowych freediverów.Panują tam wspaniałe warunki do uprawiania nurkowania, głównie za sprawą znakomitej przejrzystości wody w jeziorze jak i ciekawych rzeczy, które znajdują się na jego dnie. Krakowskie jeziorko zachęca do spędzenia w jego toni trochę więcej czasu i poznania bliżej kryjących się w nim tajemnic.

Co takiego ma w sobie popularny Zakrzówek?

Na pewno wiele odpowiedzi znajdziecie czytając artykuł Maćka Lipca z Krakowa. Tekst opatrzył swoimi zdjęciami Dominik Blok.Aby zapoznać się z artykułem kliknij na poniższym linku, lub zdjęciu obok.

http://www.freediving.com.pl/artykuly/zakrzowek.pdfZakrzówek to miejsce ciekawe również z innego powodu. W czasie II Wojny Światowej młody Karol Wojtyła spędził tu wiele dni ciężko pracując fizycznie w miejscowym kamieniołomie. Jest to aktualnie jedyne znane miejsce pod wodą gdzie przebywał polski papież.

Jeśli nurkowałeś w jakimś ciekawym miejscu, które warto polecić innym, napisz do nas.

Z przyjemnością opublikujemy każdy artykuł opisujący ciekawe miejsce nurkowe.Marcin Pulkowski

Freediving Poland

dodał: pulek

Komentarze (3)

Komentuje: maciek   ip: 89.79.***.***    host: ***.chello.pl
Gwoli ścisłości i uzupełnienia, sądzi się - wbrew temu co głosi tablica pamiątkowa (kolejna podwodna atrakcja) - że faktycznym miejscem pracy Wojtyły był starszy kamieniołom, umiejscowiony paręset metrów dalej. Mimo, że ten, w którym możemy dziś nurkować istniał już wcześniej, to jego okres rozwoju przypada na lata 1957 - 1990, długo po zatrudnieniu Wojtyły. Od 1906 r. Solvay zaopatrywany był w wapień także z innych wyrobisk dzielnicy Zakrzówek, które z kolei są obecnie atrakcją dla amatorów wspinaczki skałkowej.
Komentuje: nitas   ip: 213.238.***.***    host: ***.adsl.inetia.pl
Bardzo fajny tekst. Ciekawie napisany, ze swadą. Maciek - powinieneś więcej pisać – nasza strona zrobi się (jeszcze ) ciekawsza.

Kilka lat temu dość regularnie nurkowałem na Zakrzówku. Teraz jednodniowe wyskoki z Warszawy do Krakowa zrobiły się dla mnie za drogie i zbyt męczące. Starik już jestem . W każdym razie w Polsce nie miałem okazji nurkować w żadnym innym miejscu, które byłoby porównywalne z Zakrzówkiem. Widoczność, obiekty podwodne, pionowe skały, przewieszki – atrakcje jakich gdzie indziej się nie uświadczy. I ten niezapomniany zapach siarkowodoru po wynurzeniu! Gdyby tylko nie ta okoliczna młodzież włamująca się do samochodów… (sam tego doświadczyłem). Oczywiście Koparki są równie (a może nawet i bardziej) ciekawe pod względem podwodnych atrakcji, ale tam jest strasznie płytko.
Komentuje: slz   ip: 89.78.***.***    host: ***.chello.pl
Super. Własnie się wybieram w niedzielę na free do zakrzówka!! debiut. dzieki za tekst!

Chcąc dodać komentarz musisz się wpierw zalogować.


łowcy podwodni
  prowadzenie: pulek   design: joix   oprogramowanie: Studio Programistyczne codeX