Kupno mieszkania – z pośrednikiem czy bez?

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja. Trzeba się do niej dobrze przygotować. Część osób uważa, że nie podoła wyzwaniu i decyduje się na współpracę z pośrednikiem. Która opcja będzie lepsza i dlaczego? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Kupno mieszkania z agentem

To dobre rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych. Jeśli nie masz czasu przeglądać setek ofert mieszkań, twoja wyszukiwarka już sama podpowiada Ci frazy typu nowe mieszkania Lublin, wolisz by ktoś inny wykonał za ciebie tą całą, żmudną robotę – to tak ta opcja jest dla ciebie.

Pośrednik nie tylko odnajdzie ogłoszenia spełniające wskazane przez ciebie kryteria, ale również umówi spotkanie z deweloperem i będzie ci towarzyszył podczas niego. Pośrednik dobrze zna realia rynku nieruchomości, dlatego też może się przydać również przy negocjowaniu ceny.

Pośrednik za swoją pracę otrzyma określone wynagrodzenie – od zrealizowanej transakcji otrzyma prowizję o określonej wysokości. Musisz się więc liczyć z dodatkowym wydatkiem. Jeśli jednak zależy ci na szybkim znalezieniu mieszkania i chcesz by ktoś pomógł ci w załatwianiu rozmaitych formalności to to rozwiązanie jest dla ciebie.

Kupno mieszkania na własną rękę

To rozwiązanie dla osób, które wolą same wszystkiego dopilnować. To rozwiązanie dające nieco więcej swobody – nie wiąże cię żadna umowa możesz więc szukać mieszkania tak długo jak chcesz, spokojnie przeglądać oferty, umawiać się na spotkania i czekać aż trafisz na nowe mieszkanie, które ci się spodoba. Będzie to jednak wymagać czasu
i zaangażowania.

Pomocnym narzędziem będzie wyszukiwarka Google. Dzięki niej bez wychodzenia z domu możesz przeszukać internetowe ogłoszenia deweloperów. Wystarczy, że wpiszesz właściwe hasło – np. nowe mieszkania w Lublinie –
i zaczniesz przeszukiwać ogłoszenia.

W ten sposób nie tylko znajdziesz konkretne inwestycje i mieszkania spełniające Twoje oczekiwania, ale również możesz obejrzeć rzuty mieszkań, a nawet przykładowe wizualizacje. Coraz więcej deweloperów współpracuje z architektami po to by pomóc klientom w podjęciu decyzji. Gdy znajdziesz interesujące Cię mieszkania spotkaj się z deweloperem, a potem sfinalizuj transakcję i ciesz się swoim wymarzonym mieszkaniem.