Jakie efekty można osiągnąć po zabiegu fotoodmładzania?

saywowclinic.pl - sayww (1).jpg

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Każdy chce wyglądać młodo i pięknie bez względu na wiek czy styl życia. Jest to możliwe. Jednym z popularniejszych zabiegów w ostatnim czasie jest fotoodmładzanie. Na czym polega? Kto może się poddać takiemu zabiegowi? Jak długo trwa rekonwalescencja?

Zabieg fotoodmładzania w Katowicach

Fotoodmładzanie Katowice to zabieg wykonywany przy użyciu lasera. Wiązka światła powoduje delikatne nagrzanie naskórka, w którym zaczyna się produkcja kolagenu. W tym czasie włókna się odbudowują, skóra staje się jędrniejsza i bardziej promienna. Ten zabieg jest mało inwazyjny, co sprawia, że jest tak chętnie wybierany.

Efekty widoczne są na skórze już po pierwszej serii naświetlania. Dla osiągnięcia spektakularnych rezultatów polecane jest jednak przeprowadzenie od 3 do 5 serii. Dzięki fotoodmładzaniu można szybko spłycić zmarszczki, poprawić koloryt skóry i odzyskać blask.

Czy są przeciwwskazania do wykonania fotoodmładzania?

Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera muszą być skonsultowane z lekarzem. Zatem w przypadku chorób przewlekłych warto sprawdzić, czy nie ma ryzyka wystąpienia jakichś skutków ubocznych.

Fotoodmładzanie Katowice nie może być przeprowadzone u kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest też cukrzyca, a także przebyta choroba nowotworowa. Osoby zażywające na stałe leki powinny skontaktować się ze specjalistą, aby sprawdzić, czy ich przyjmowanie nie koliduje z zabiegiem.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Z racji tego, że jest to zabieg mało inwazyjny, to nie jest potrzebna rekonwalescencja. Po fotoodmładzaniu skóra może być lekko zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, co może się utrzymać do maksymalnie 7 dni.

W międzyczasie skóra zaczyna się łuszczyć, ale nie wolno stosować peelingu w tym okresie. Bardzo ważne jest też, by nie eksponować skóry na słońcu i stosować się do zaleceń kosmetologa. Używanie niedozwolonych kosmetyków może negatywnie odbić się na wyglądzie.