Lampy podłogowe – do każdego pomieszczenia

Lampy podłogowe to trend, który zyskuje uznanie użytkowników. Konstrukcje te wnoszą powiew świeżości do domowych wnętrz, a przy tym są niezwykle funkcjonalne. Wśród nich można znaleźć proste i klasyczne modele, o jednym bądź kilku źródłach światła, ale i te o wiele bardziej złożone, ciekawe, inspirujące i niekiedy wręcz przypominające świetlne dzieła sztuki.

Mamy do czynienia z oświetleniem, które można dopasować do każdego pomieszczenia, dowolnej przestrzeni i najbardziej wyrafinowanej aranżacji.

Oświetlenie mobilne

Lampy podłogowe to oświetlenie mobilne. Łatwo je przenieść w dowolne miejsce, dlatego chęć wprowadzenia niewielkiej zmiany aranżacji we wnętrzu, nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Wystarczy zmienić położenie lampy podłogowej lub inaczej ukierunkować światło, aby wnętrze nabrało odmiennego wyrazu. Dzięki tej mobilności oświetlenie tego rodzaju można także dostosować do sytuacji i okoliczności.

Z jednym bądź kilkoma źródłami światła

Konstrukcje lamp podłogowych to już nie tylko oświetlenie z jednym punktem świetlnym, ale i dwoma, a nawet w znacznie większej ich liczbie. To zaś oznacza, że od domowników zależy, jaką rolę będzie taka konstrukcja spełniać we wnętrzu. Wybrana lampa z oferty sklepu https://lampy.it/, może bowiem być oświetleniem głównym lub dodatkowym. Funkcjonalnym bądź tylko dekoracyjnym albo łącząc w sobie cechy lamp zarówno praktycznych, jak i ozdobnych.

Jeden punkt świetlny, czyli lampa z kloszem i światłem skierowanym ku górze, przyda się do rozświetlania całych przestrzeni. Gdy dodatkowo posiada ruchome ramię z niewielkim źródłem światła, o wąskim snopie oświetlającym tylko fragment powierzchni, stanowić będzie doświetlenie, np. kątów, szczelin, ciemnych miejsc; przyda się także do nadawania charakteru dekoracyjnego wybranym elementom wyposażenia. Dodatkowy punkt świetlny to rozwiązania do sypialni bądź kącika czytelniczego. Wszędzie tam, gdzie domownicy zorganizowali sobie miejsce do czytania lub relaksu przy skupionej wiązce światła, ale bez efektu rozświetlania całego pomieszczenia.

Do wyboru na rynku są modele, które z lampy podłogowej mają tylko bazę, czyli stabilną podstawę. Im dalej ku górze, tym zaś więcej zaskoczenia. Mogą one bowiem przypominać pnące się rośliny, gdy oczom ukazują wąskie i subtelne, lekko wygięte ramiona w dużej ich liczbie. Na końcu oferujące bardzo malutkie, LED-owe punkty świetlne. Takie lampy mają za zadanie dekorować wnętrza. Świetnie współgrają z innymi modelami oświetlenia, a także razem z nimi mogą odpowiadać za grę świateł we wnętrzach – nie tylko domowych.

Do każdego pomieszczenia

Lampę podłogową można ustawić w kącie salonu, aby tworzyła przytulną i nieco tajemniczą atmosferę. Sprawdzi się w sypialni jako oświetlenie funkcjonalne. W jadalni będzie dodatkowym punktem świetlnym, w przedpokoju bądź korytarzu doświetli z kolei zacienione miejsca, dzięki czemu przestrzeń ta będzie bardziej komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Mamy przed sobą propozycję oświetlenia, które jest uniwersalne, funkcjonalne i zarazem dekoracyjne. Od nas zależy, jakie funkcje główne mu przypiszemy.