Smartfon dla aktywnych

Lubisz ćwiczenia? Nie wyobrażasz sobie dnia bez aktywności fizycznej i zwracasz baczną uwagę na to, co jesz? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze zdrowym trybem życia? Bez względu na to, na jakim etapie się znajdujesz, w każdej sytuacji bardzo pomocny może okazać się twój smartfon.

Zdrowy tryb życia? Zawsze na TAK!

Zdrowe nawyki i fit tryb życia to właściwie same zalety. Regularne uprawianie ćwiczeń, szeroko rozumiana aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta oznaczają zmniejszone ryzyko wielu chorób, w tym zawału serca i choroby wieńcowej, a także miażdżycy oraz innych, związanych przede wszystkim z układem krwionośnym i układem oddechowym. A do tego przecież takie nawyki pozwalają na wyrobienie świetnej formy fizycznej, kondycji, siły, szybkości oraz atrakcyjnej sylwetki. Osoby ćwiczące i zwracające uwagę na jadłospis po prostu czują się lepiej i tak też wyglądają – nie ma tu czego kryć. I choć taki sposób prowadzenia się bywa powodem do wyrzeczeń, to trudno się nie zgodzić, że po prostu warto to robić.

Co ciekawe, niektóre smartfony o wiele bardziej niż pozostałe sprawdzają się w rękach osób aktywnych. Przykładem takiego urządzenia jest Sony Xperia L1. To telefon wygodny, praktyczny i funkcjonalny, a do tego bardzo trwały. A co być może w tym wypadku najważniejsze, pomoże ci wytrwać w zdrowym trybie życia, np. dzięki pomocnym aplikacjom.

Sony Xperia L1 – jaki powinien być smartfon dla aktywnych?

Telefon dla osoby uwielbiającej ćwiczenia i aktywność fizyczną z pewnością musi być trwały i wytrzymały. Nie chodzi oczywiście o to, aby przetrwał każdy upadek (wiele zależy tu od wysokości czy miejsca upadku), bo nie doczekaliśmy się jeszcze pancernych smartfonów, poza tym komórkę można zabezpieczyć, korzystając np. ze specjalnej obudowy. Raczej mamy tu na myśli, że pierwszy lepszy niekorzystny czynnik mechaniczny nie wpłynie negatywnie na działanie urządzenia.

Taki smartfon powinien być także wygodny. Sony Xperia L1 posiada specjalnie dopasowaną obudowę, która nie tylko doskonale leży w dłoni, ale także zabezpiecza przed wyślizgnięciem się komórki z ręki. Ponadto charakteryzuje się intuicyjnym i prostym w obsłudze menu. Nie można zapomnieć również o szeroko rozumianej funkcjonalności. W końcu to właśnie takie walory użytkowe przede wszystkim decydują o finalnym zadowoleniu z działania danego produktu.

Ściągaj aplikacje na swój telefon

Na rynku znajduje się coraz więcej aplikacji wspierających zdrowy tryb życia. Nie chodzi nawet o wymienianie konkretnych tytułów, ale raczej główne rodzaje – czyli aplikacje treningowe oraz aplikacje do odżywiania. Pierwsze z wymienionych to różnego typu zestawy ćwiczeń, które należy wykonywać w sposób i z częstotliwością przedstawionymi w programie. Drugi rodzaj programów to m.in. tabele kaloryczności poszczególnych produktów, gotowe przepisy z podanymi wartościami odżywczymi czy też propozycje posiłków dopasowane do wybranych produktów.

Pamiętaj też, że podstawą osiągnięcia sukcesu jest zakładanie sobie celów. Nie myśl od razu, że w miesiąc osiągniesz olimpijską formę, lepiej wyznaczać sobie cele bliższe i możliwe do zrealizowania. Wpłynie to na twoją satysfakcję oraz samoocenę. Kluczowa jest też systematyczność – zarówno w kontekście ćwiczeń, jak i odżywiania. Tylko szczere i konsekwentne podejście do obu zagadnień pozwoli ci na odpowiednią profilaktykę zdrowotną oraz poprawę formy i własnej sylwetki.