Modne zasłony w salonie – jak zrobić wrażenie?

Modne zasłony w salonie to połowa sukcesu – zwracają uwagę niemal od razu i wymagają dopasowania innych dodatków pod ich fason oraz kolor. Ogromny wybór modeli – w rozmaitych kolorach i z różnych materiałów – sprawia, że można je dopasować do wnętrza w każdym stylu, np. klasycznym, glamour czy nowoczesnym.

Modne zasłony ozdobą salonu

W aranżacji okien nieustannie modne są zasłony, mimo że co sezon zmieniają się trendy – dawniej chętnie wybierane były grube i ciężkie, dzisiaj częściej wieszamy lekkie i zwiewne woale oraz tkaniny bawełniane lub zasłony poliestrowe.

Warto poznać różne tkaniny, a także bawić się ich fakturami i kolorami, aby przygotować ciekawą aranżację – odpowiednio dobrane zasłony ochroną przed promieniami słonecznymi oraz wzrokiem sąsiadów, ale też będą wspaniałą dekoracją wnętrza. Można kupić gotowe zasłony lub szyte na zamówienie.

Styl wnętrza a rodzaj zasłon

Na wybór konkretnego modelu zasłon oraz sposób ich upięcia ogromny wpływ ma styl wnętrza oraz kolory, jakie w nim dominują. Powinny one pasować do innych dodatków, a przede wszystkim tkanin, jakie są we wnętrzu. Warto urozmaicić stylizację ciekawym akcentem, ale nie można jej zdominować nadmiarem wzorów – chyba że tzw. nieład artystyczny do nas przemawia.

Również duże znaczenie ma upięcie zasłon, gdyż może ono dodać wnętrzu elegancji. Długie i ciężkie, idealne na duże okna, warto marszczyć. Z kolei zasłony wykonane z lejącego się materiału można podpinać, do czego służą ozdobne chwosty. Ciekawy efekt daje też podpięcie firanki z jednej strony – w salonie z wyjściem na balkon będzie to idealne rozwiązanie. Z kolei do okien ze szprosami pasują lekkie i zwiewne firanki oraz lambrekin, czyli dekoracyjny element w postaci pasa tkaniny.

Stylowe dekoracje na okna w salonie

Do salonu w klimacie rustykalnym pasują np. zasłony we wzory kwiatowe, a do wnętrz nowoczesnych i skandynawskich – gładkie (beżowe, szare, pastelowe) lub we wzory geometryczne. Kolorystyka jest kluczowa – energetyczne kolory tkanin nie każdemu przypadną do gustu, inni zaś nie przepadają za mdłymi aranżacjami, które działają usypiająco.

Modne zasłony? Postaw na wzory i motywy

Jeśli chcesz dodać salonowi charakteru, zamiast gładkich zasłon wybierz modele z motywami – modne są różne pasy, wzory geometryczne, florystyczne, krata itd. Zdecydowanie pomagają one uzyskać pożądany efekt – na przykład intrygujący lub elegancki. Tkaniny zasłonowe są jednym z najważniejszych elementów i dodają uroku całej aranżacji.