Gokarty na pedały

Gokarty na pedały. Nie tylko dla dzieci!

Gokarty na pedały to prawdziwy hit wśród dzieci w ostatnich latach. W turystycznych miejscowościach z roku na rok powstaje coraz więcej wypożyczalni gokartów, dzięki którym maluchy mogą solidnie się wyszaleć podczas wakacji. Wydawać by się mogło, że te niewywrotne pojazdy to zabawki tylko dla najmłodszych. Czyżby?

Potęga czterokołowców

Gokart na pedały ma nisko zawieszony środek ciężkości i cztery koła. To wszystko sprawia, że jest to pojazd w zasadzie niewywrotny, który doskonale radzi sobie w każdym ternie. Nic więc dziwnego, że coraz większym entuzjazmem do gokartów pałają też dorośli! Najlepsi producenci oferują wytrzymałe, duże i wygodne modele dla osób, które dzieciństwo dawno mają za sobą. Jazda gokartem jest o wiele przyjemniejsza niż zwykłym rowerem. Można na nim wygodnie usiąść, mając podparcie dla pleców. Pedałując nie musimy zbytnio skupiać się na piasku na drodze lub wystających ziemi korzeniach – nie spowodują one upadku, jak w przypadku jazdy na rowerze, jeśli nie zdążymy złapać równowagi. Gokart jest idealny dla osób starszych, gdyż nie wymaga od nich nieporęcznego wsiadania i zsiadania, a w każdym momencie użytkowania zapewnia im odpowiednią stabilizację. Jest też idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Pojazd zapewnia im zdrową, ale i bezpieczną dawkę ruchu.

Modele dla dorosłych

Wbrew pozorom wcale nie jest trudno kupić dobrego gokarta dla dorosłych. Wystarczy, że przejrzymy ofertę lidera wśród producentów – firmy Berg – https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokart-dla-dzieci/. Gokarty Berg to gwarancja wytrzymałości i solidności pojazdu. Firma istnieje na rynku od wielu lat. Do gokartów Berga zawsze można dokupić części zamienne, w razie gdyby pojazd wymagał naprawy zużytego po kilku sezonach elementu. Niektóre osoby kuszą się na modele chińskiej produkcji dostępne sezonowo w supermarketach albo na aukcjach internetowych. Nie jest to dobra inwestycja. Gokarty te często już po pierwszym sezonie zaczynają skrzypieć i trzeszczeć, a ich wygląd stan pozostawia wiele do życzenia. Gokart to gadżet, który jest intensywnie użytkowany na świeżym powietrzu, dlatego warto od razu zakupić sprzęt naprawdę dobrej jakości. Modele dla dorosłych są większe i trudniej się nimi manewruje w ciasnych zakamarkach. Dlatego też dobrze jest wybrać model z przekładnią BFR, który umożliwia jazdę do tyłu. Jazda gokartem to wspaniała zabawa, nie tylko dla dzieci. Osoby, które nigdy nie spróbowały swoich sił za kierownicą tego czterokołowca, powinny to jak najszybciej zrobić!