Jakie produkty do golenia twarzy wybierać?

Jakie produkty do golenia twarzy wybierać?

Mężczyźni zazwyczaj nie używają zbyt wielu kosmetyków w codziennej pielęgnacji. Te jednak, dla których znajduje się miejsce na ich łazienkowej półce, powinny być jak najlepszej jakości – takiej, by otaczać męską skórę troskliwą opieką. Panowie zwracają szczególną uwagę na kosmetyki, które ułatwiają im jedną z kluczowych męskich czynności pielęgnacyjnych – golenie. Jakie produkty do golenia warto wybierać i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Produkty do golenia – czego unikać w ich składzie?

Choć czasem zdarza nam się o tym zapominać, skóra twarzy jest bardzo delikatna. Co się z tym wiąże? Oczywiście – skłonność do podrażnień, otarć i zaczerwienień w kontakcie z ostrzem maszynki. Jeśli dodać do tego produkty do golenia niskiej jakości, na bazie alkoholu etylowego i ze sztucznymi składnikami spieniającymi, powstaje zestaw iście zabójczy dla skóry twarzy.

Wybierając produkty do golenia, należy więc dokładnie przyjrzeć się ich składom. Przede wszystkim należy unikać wspomnianych już przed momentem silnych środków chemicznych, które zazwyczaj służą zwiększeniu trwałości powstałej z kosmetyku piany. Silnie podrażniać skórę może też alkohol etylowy, lepiej więc wybierać kosmetyki, które nie zawierają go w swojej formule. Jeśli Twoja skóra przejawia skłonności do podrażnień, najlepiej wybierać kosmetyki hipoalergiczne, bardzo delikatne i przystosowane do specyficznych potrzeb skóry wrażliwej.

Produkty do golenia – żele i pianki

Po co używać kosmetyków do golenia? Czy sama woda z mydłem nie wystarczy? – zastanawia się z pewnością wielu mężczyzn. Odpowiedź brzmi – nie, woda z mydłem to zdecydowanie za mało. Zarówno żele, jak i pianki do golenia mają dwa podstawowe zadania. Po pierwsze, zmiękczają twarde włoski zarostu i sprawiają, że dużo łatwiej jest się ich pozbyć, po drugie zaś znacznie ułatwiają ostrzom maszynki ślizganie się po delikatnej skórze twarzy. Dzięki temu cały proces golenia idzie dużo sprawniej i jest przyjemniejszy oraz bezpieczniejszy dla skóry.

Czym więc różnią się te dwa produkty do golenia? Pianka stanowi tu bez wątpienia wybór klasyczny – dobrze się pieni i jest łatwo widoczna po nałożeniu na twarz. Wiele osób uważa jednak, że jej używanie ma wiele wad: pianka ma bowiem dużą objętość, w związku z czym trudniej jest dokładnie wetrzeć ją w skórę twarzy. Co więcej, zapycha ona maszynkę, którą trzeba ciągle oczyszczać przed kolejnymi pociągnięciami. Wydaje się więc, że delikatny żel do golenia, taki jak np. Hydra Sensitive z serii Men Expert od L’Oreal, to dużo wygodniejszy wybór.

Produkty do golenia – woda po goleniu i nawilżanie

Aspektem, którego nie wolno pominąć przy goleniu, jest tonizowanie i nawilżanie skóry zaraz po nim. By przywrócić skórze komfort, warto stosować wodę po goleniu o przyjemnym zapachu. Odświeża ona oraz tonizuje, delikatnie przy tym nawilżając.

Jeśli mimo dbałości o skórę dostrzegasz, że jest nieco przesuszona, warto sięgnąć po intensywnie nawilżający kosmetyk. Dobrze sprawdza się w takiej sytuacji nawilżający żel po goleniu Kojące Orzeźwienie Hydra Power ze wspomnianej już serii Men Expert od firmy L’Oreal. Jego formuła opiera się na wodzie z górskich źródeł oraz ekstrakcie z żeń-szenia, które nawilżają skórę przez 24H po aplikacji i zapobiegają utracie wody. Dzięki temu skóra jest dobrze odżywiona i świetnie wygląda przez cały dzień.