Kiedy warto wybrać się do dietetyka?

Jako że w szkole jest bardzo mało zajęć dotyczących żywienia, wiele osób po prostu nie wie, jak powinna wyglądać zdrowa dieta. W popularnych dyskontach nie brakuje wysoko przetworzonej żywności, która została stworzona w taki sposób, aby nadmiernie pobudzać kubki smakowe i uzależniać umysł.

Rafinowany cukier znajduje się już niemalże wszędzie, nawet w wędlinach, a sieje ogromne spustoszenie w organizmie i przyczynia się do rozwoju wielorakich chorób. Sięganie po warzywa i owoce, zdrowe przekąski w postaci orzechów i bakalii, stało się czymś niszowym.

Konsultacje dietetyczne dla każdego, czego można się spodziewać?

Rośnie świadomość społeczeństwa, coraz więcej osób zaczyna dostrzegać, że dieta ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Za jej pomocą można zniwelować nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne, przeciwdziałać rozwojowi wielorakich chorób i powrócić do zdrowia w przypadku osób, które już zmagają się z konkretnymi schorzeniami.

Chipsy, słodycze, słodkie napoje, dania typu fast food, są dominującymi elementami jadłospisu wielu osób. Nic dziwnego, że społeczeństwo jest coraz bardziej schorowane, otyłe, ospałe, zmęczone, podirytowane i bez energii do życia. Z pomocą przychodzi dietetyk Katowice stojący na straży dobrego zdrowia i samopoczucia.

Dietetyk na podstawie aktualnych wyników badań, nawyków żywieniowych i wywiadu z pacjentem jest w stanie znaleźć pierwotne źródło problemu i opracować odpowiedni plan działania, aby go rozwiązać. Skupianie się wyłącznie na objawach jest mało efektywne, więc dietetyk skupia się na przyczynie i skutkach. Znaczenie ma każdy zjedzony posiłek, łącznie z przekąskami i wypijanymi napojami.

Jest wiele czynników mogących wpływać na stan zdrowia, nastrój i masę ciała. Z tego właśnie powodu dietetyk musi działać kompleksowo, stosując podeście holistyczne, traktując organizm jako całość. Dokładnie i wnikliwie analizuje nawyki żywieniowe pacjenta, prowadzony przez niego tryb życia.

Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście, opracowanie planu żywieniowego idealnie dopasowanego do swoich potrzeb i oczekiwań. Nie ma mowy o uniwersalnych dietach, bo każdy jest inny. W nowoczesnym gabinecie dietetycznym nie brakuje profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu można dokonać różnych pomiarów ciała, łącznie z wagą, procentową ilością tkanki tłuszczowej i mięśniowej, wiekiem metabolicznym, zawartością wody w organizmie i minerałów w kościach.

Wizyta u dietetyka to idealna opcja zarówno dla zdrowych osób, jak i borykających się z różnymi chorobami. Jedna osoba może potrzebować dobrania odpowiedniej diety do choroby i przyjmowanych leków, inna planu żywieniowego mającego na celu zmniejszenie masy ciała i uzyskanie wymarzonej sylwetki w z zdrowy i bezpieczny sposób. W przypadku chorób autoimmunologicznych, metabolicznych i hormonalnych za pomocą odpowiednio opracowanej diety można zniwelować nieprzyjemne objawy i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia.