Depilacja – kiedy warto, a kiedy nie należy decydować się na usuwanie owłosienia laserem?

Większość metod depilacji daje jedynie krótkotrwały efekt i po jakimś czasie wymaga ponownego zastosowania. Inaczej jest jednak z depilacją laserową, która pozwala trwale pozwala cieszyć się gładką, pozbawioną owłosienia skórą. Jednak czy zawsze warto z niej skorzystać? W jakich sytuacjach lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie innych metod?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. W czasie jego trwania kosmetolog przykłada głowicę lasera do przygotowanej wcześniej skóry. Laser emituje wiązkę intensywnego światła, którą pochłania melaninę, a więc zawarty w cebulkach włosów barwnik. Impuls laserowy powoduje trwałe zniszczenie struktur włosów w fazie ich wzrostu, a to sprawia, że nie odrastają. By depilacja była jednak skuteczna, należy powtórzyć ją od 5 do 7 razy w odstępie od 4 do 6 tygodni. Sam zabieg trwa zwykle od 10 do 30 minut – czas ten zależy od miejsca na ciele, które chcemy wydepilować.

Kiedy nie warto poddać się laserowej depilacji?

Depilacja laserowa wymaga serii zabiegów, dlatego z całą pewnością nie jest odpowiednim wyborem dla osób, którym zależy na natychmiastowym efekcie – na niego trzeba będzie bowiem zaczekać. Należy również przygotować się na spory wydatek. Istotny jest również fakt, że nie zawsze zabieg będzie skuteczny – wpływ na jego skuteczność ma m.in. nasza gospodarka hormonalna, czy przyjmowane leki. Z zabiegu zrezygnować powinny osoby posiadające włosy rude, siwe lub delikatny meszek – takie włosy nie poddają się depilacji! Należy także pamiętać o tym, że laserowa depilacja wymaga przygotowań. Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, również tego na solarium.

Dla kogo depilacja laserowa jest odpowiednim rozwiązaniem?

Depilacja laserowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia. Ponieważ seria zabiegów powoduje, że włoski nie odrastają, osoby, które się jej poddadzą, będą mogły zapomnieć o goleniu nóg czy innych części ciała. Za pomocą lasera pozbyć się można nieestetycznych, szpecących włosków z twarzy, z pleców, ramion czy klatki piersiowej. Ze względu na zawartość melaniny lepsze efekty uzyskują osoby posiadające ciemne owłosienie. Z zabiegów depilacji laserowej najczęściej korzystają panie, ale nie da się ukryć, że metoda ta zyskuje obecnie popularność również wśród panów.

Laserowe usuwanie owłosienia ma swoje wady i zalety. Przed podjęciem decyzji należy więc dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw, a jeśli pomimo ewentualnych mankamentów postanowimy skorzystać z zabiegu – rozważnie wybrać profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, w którym zostanie on przeprowadzony.

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/