Metody powiększania biustu

Powiększanie biustu to obecnie, obok liposukcji, zabieg najchętniej wykonywany przez panie, którym natura poskąpiła dużych piersi. Jest to operacja, która pozwala kobietom poczuć się pewniej i bardziej atrakcyjnie.
Jeśli chodzi o powiększanie biustu Katowice mogą poszczycić się kilkoma profesjonalnymi klinikami medycyny estetycznej.

Powiększanie biustu Katowice – jak przygotować się do zabiegu?

Każda kobieta, która decyduje się poddać operacji powiększania piersi, w pierwszej kolejności zostaje skierowana na podstawowe badania krwi i moczu. Oprócz tego powinna zrobić EKG, w niektórych przypadkach mammografię i RTG. Poza tym, na trzy tygodnie przed zabiegiem, powinno się zacząć przyjmować rutinoscorbin, a zrezygnować z aspiryny i tabletek podobnych do niej. Powinno się odstawić alkohol i papierosy, a w dzień operacji zmyć dokładnie lakier z paznokci i pozostać bez makijażu.

Jakie są metody na powiększenie biustu?

Metody powiększenia piersi podzielić można na inwazyjne i bezinwazyjne. Do inwazyjnych należy zabieg przy użyciu implantów. Jest to najtrwalszy sposób, a efektami można się cieszyć przez całe życie. Do przeprowadzenie tego zabiegu musi być zastosowana narkoza ogólna.Metodami bezinwazyjnymi są zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego oraz autogennej tkanki tłuszczowej. Są to zabiegi całkowicie bezpieczne, a ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo małe. Jedynym minusem bezinwazyjnych sposobów powiększania biustu jest fakt, że są one dość krótkotrwałe, a efekty utrzymują się od roku do trzech lat.

Jak powinna wyglądać rekonwalescencja po zabiegu?

Po udanym zabiegu dochodzenie do siebie trwa około sześciu tygodni. W tym czasie należy ograniczyć aktywności fizyczne, uprawianie sportów. Dobrze jest na ten czas załatwić sobie urlop w pracy, zwłaszcza takiej, w której trzeba schylać się lub przenosić ciężkie przedmioty. Przez cały czas rekonwalescencji powinno nosić się specjalny biustonosz uciskowy. W tym czasie należy zrezygnować również z opalania na słońcu i w solarium.