Czy żywica poliuretanowa na podłogę to dobry wybór?

Czy żywica poliuretanowa na podłogę to dobry wybór?

Mimo że żywica poliuretanowa kiedyś stosowana była głównie w halach produkcyjnych, magazynach i budynkach użyteczności publicznej, dziś z powodzeniem można znaleźć ją w wielu domach i mieszkaniach. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Czym cechuje się żywica poliuretanowa?

Właściwości żywicy poliuretanowej sprawiają, że coraz chętniej jest wybierana jako materiał na podłogi. Gwarantuje bowiem ciekawy efekt aranżacyjny, jednocześnie jest niezwykle trwała. Ponieważ jest elastyczna, to wykazuje też odporność na uszkodzenia, obicia i zarysowania, co czyni ją praktycznie niezniszczalną. Posadzki z żywicy są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, nie są wymagające pod żadnym względem. Nie trzeba ich też lakierować, chociaż podczas kładzenia takiej podłogi, warto zdecydować się na współpracę z doświadczoną ekipą.

Trwały materiał na podłogę

Podłoga to inwestycja na lata, dlatego nie ma sensu na niej przesadnie oszczędzać. Wybierając posadzkę z żywicy, możemy mieć pewność co do tego, że będzie nam służyła przez bardzo długi czas. Doskonale skomponuje się z wnętrzami w stylu minimalistycznym, skandynawskim, nowoczesnym, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ją do wnętrz urządzonych w bardziej klasyczny sposób. Dobry, trwały materiał na podłogę to podstawa, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się komfortem mieszkania przez wiele lat.

Dobry montaż to podstawa

Posadzki z żywicy poliuretanowej nie należą do najtańszych, co więcej trzeba mieć pojęcie jak je kłaść, dlatego niezbędne jest wsparcie wysoko wykwalifikowanej ekipy remontowej. Pamiętajmy, że montaż ma ogromne znaczenie i decyduje o tym, czy podłoga będzie trwała, czy wręcz przeciwnie. Samodzielnie nie dam rady położyć takiej podłogi, niezbędne jest wsparcie specjalistów. Chociaż wybór podłogi nie jest łatwą sprawą, to warto rozważyć posadzki z żywicy, gdyż są naprawdę efektowne i solidne.