Krem nawilżający do twarzy, czyli Twój must have!

Outdoor portrait of beautiful woman with moisturizing cream under her eyes

Na rynku wciąż przybywa rozmaitych kosmetyków do pielęgnacji skóry, a kremy do twarzy to jedna z tych kategorii, które mają najszerszą ofertę. Jeśli trudno jest Ci odnaleźć się wśród ogromnej ilości preparatów do pielęgnacji skóry i nie wiesz, jaki krem będzie dla Ciebie najlepszy, to poniżej znajdziesz kilka cennych podpowiedzi. Sprawdź, dlaczego dobry krem nawilżający to absolutna podstawa bez względu na to, jaki jest Twój typ cery!

Kremy do twarzy, czyli podstawa codziennej pielęgnacji skóry

Czy wiesz, że zapewnienie skórze optymalnego nawilżenia jest niezbędne do tego, aby zachować ją w dobrej kondycji i zdrowiu, a także opóźnić procesy jej starzenia się? Warto poznać kilka faktów na temat nawilżania skóry, bo to pozwoli lepiej poznać jej potrzeby. 

Woda znajdująca się w naskórku pochodzi ze skóry właściwej. Skóra ulega przesuszeniu, w sytuacji gdy pije się zbyt mało wody, a także pod wpływem czynników zewnętrznych naruszających jej płaszcz hydrolipidowy i powodujących niedobory wilgoci w tkankach. Chodzi tu głównie o promieniowanie UV, mróz, niektóre silnie działające kosmetyki i suche powietrze. Najważniejszym zadaniem kremu nawilżającego do twarzy jest zapobieganie utraty wody z naskórka poprzez wiązanie w nim wilgoci. Oprócz działania higroskopijnego, taki kosmetyk wzmacnia też barierę ochronną skóry.

Komu najbardziej przyda się krem nawilżający?

Nawet skóra tłusta może z czasem przekształcić się w odwodnioną, dlatego krem nawilżający potrzebny jest każdej osobie, której zależy na tym, by mieć skórę w dobrej kondycji. Nawilżanie jest  zatem podstawą codziennej pielęgnacji i to niezależnie od jej rodzaju. Błędne jest twierdzenie, że skóra tłusta nie musi być nawilżana. Sebum nie pełni takiej roli, dlatego krem nawilżający jest niezbędny zarówno skórze suchej, jak i tłustej oraz mieszanej. Warto też zaznaczyć, że krem nawilżający do twarzy to kosmetyk, którego potrzebuje skóra w każdym wieku. Co ważne, na poziom nawodnienia skóry właściwej ma wpływ między innymi kwas hialuronowy, a jego produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem. Właśnie dlatego kwas hialuronowy jest jednym z najpopularniejszych składników kremów nawilżających dla osób po 25. roku życia. 

Jaki krem nawilżający wybrać?

Jeśli chcesz zainwestować w krem nawilżający, który będzie sprzymierzeńcem Twojej skóry, musisz pamiętać o tym, aby dostosować go do jej indywidualnych potrzeb. Dzięki niemu Twoja skóra nie będzie się łuszczyć ani wyglądać na zmęczoną, ponadto odzyska świeży wygląd i blask. Intensywne nawilżenie i wygładzenie zmarszczek oraz linii mimicznych to działanie, które szczególnie powinno zainteresować osoby z suchą i dojrzałą skórą z utratą sprężystości. Dla cery mieszanej idealny będzie z kolei krem nawilżający niwelujący niedoskonałości, wyróżniający się lekką i beztłuszczową konsystencją. Taki produkt szybko wchłania się i daje matowe wykończenie. W przypadku skóry suchej kremy nawilżające są zazwyczaj gęstsze i zawierają także substancje natłuszczające.

Postaw na krem nawilżający renomowanej marki, która oferuje produkty solidnie przebadane podczas licznych badań klinicznych. Najlepiej sprawdzą się dermokosmetyki wyróżniają się starannie opracowaną formułą spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających osób.