Gdy chęci na pożywne jedzenie, wciąż wzrastają – dieta zimą

Zima ma to do siebie, że częściej zaprowadza nas pod grube, puchowe kołdry, ale i do kuchni, gdzie szukamy pożywnych, rozgrzewających dań. Krótsze dni, niska temperatura ze wciąż wzrastającą liczbą obowiązków, nie dają pola do popisu, pod względem możliwości czasochłonnego gotowania. Uciekamy się do rozwiązań niestety mało zdrowych i wysoce kalorycznych, bo ciepłych, szybkich, sycących dań na wynos. A gdyby tak spróbować zimowej diety w wersji fit?

Dieta pudełkowa, która sprawdza się również zimą

Zima nie jest dobrym czasem na odchudzanie. Trudniej nam podejmować aktywność fizyczną, bo pogoda i krótkie dni nie zachęcają, a ceny karnetów na siłownie, także nie zawsze wpisują się w nasze budżety. Nie musimy jednak rezygnować ze zdrowego, pożywnego, rozgrzewającego i sycącego jedzenia, które przy okazji nie przysparza dodatkowych kilogramów. Możemy przecież wybrać dietę pudełkową!

Dieta pudełkowa nie jest nowością, choć jeszcze potrzebujemy czasu, by się do niej przekonać. Mimo wszystko to świetna okazja, by we wzmożonym okresie zachorowań, w czasie, gdy wzrasta zapotrzebowanie na sycące i pożywne posiłki, zadbać o swoją sylwetkę. Przyjrzyjmy się dostępnym propozycjom, jak chociażby dietom pudełkowym oferowanym przez Eat Zone, i przekonajmy się, że zdrowo może równać się smacznie i nisko kalorycznie.

Zestaw posiłków na cały dzień, które dopasowane są nie tylko do indywidualnych potrzeb. Diety pudełkowe układane pod okiem dietetyków i przyrządzane przez profesjonalistów – kucharzy, cechują się między innymi wykorzystaniem produktów sezonowych. Zimą jest ich mniej dostępnych niż w porze letniej, ale jednak pojawiają się produkty, które właśnie w tym okresie chętniej spożywamy.

Smaczne wzmocnienie i poprawa sylwetki jeszcze przed Świętami!

Skoro nie musimy samodzielnie robić zakupów i gotować, bo posiłki z wybranej diety pudełkowej dostarczane są nam każdego dnia, można wygospodarować czas i pieniądze na siłownię, tym samym unikając przeziębień ze względu na aktywność fizyczną, podejmowaną na świeżym powietrzu. To jeden z elementów dbałości o zgrabną sylwetkę.

Posiłki goszczące w diecie pudełkowej cechują się niską kalorycznością, ale i mnóstwem witamin, minerałów oraz pozostałych substancji, które są niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednie kompozycje dobrane z myślą o porach roku, które wiążą się ze spadkami odporności i większym zapotrzebowaniem na ciepłe i pożywne dania, wpływają na wzmocnienie systemu immunologicznego. Stosunkowo szybko można zauważyć pożądane efekty, czyli utratę nadprogramowych kilogramów, a to oznacza, że zeszłoroczna sukienka świąteczna znów będzie pasować!

Nie musimy, a nawet nie powinniśmy przechodzić na wymagającą i restrykcyjną dietę w okresie jesienno-zimowym, gdy organizm ma zupełnie inne potrzeby, a my trudniejsze warunki do pracy nad sylwetką. Dieta pudełkowa to jednak jeden z pomysłów na połączenie przyjemnego z pożytecznym.