Odzież sportowa Nessi – komfort biegania i magia kolorów

Bieganie jest ostatnio jednym z najpopularniejszych trendów. Widok osoby biegnącej ulicą w dopasowanych legginsach nikogo już nie dziwi. Zaczynając przygodę z bieganiem, warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Buty powinny być przewiewne i dopasowane do rodzaju stopy, bielizna miękka i wygodna, spodnie lub legginsy nie mogą krępować ruchów. Na chłodniejsze dni świetnie się sprawdzi odzież termiczna, izolująca od chłodu, zarazem oddychająca. Na lato lepsze będą krótkie szorty bądź legginsy długości 3/4, tzw. capri. Do tego kolorowy, oddychający podkoszulek i już można radośnie oddać się pasji biegania. Firma Nessi tworzy odzież właśnie dla pasjonatów tego sportu, łącząc funkcjonalne kroje z unikatowym wzornictwem. Nessi to także, a może przede wszystkim, ludzie. Kolorowa Drużyna Nessi gromadzi miłośników biegania, którzy dzielą się doświadczeniem i testują produkty marki.

Bieganie – dobry trend ostatnich lat

Bieganie chyba nigdy nie było tak popularne. Media donoszą, że to jedna z ulubionych rozrywek polskiej klasy średniej. Widok osoby biegnącej ulicą w dopasowanych legginsach nikogo już nie dziwi. W każdym mieście przynajmniej raz do roku organizowane są maratony. Bieganie to jednak nie tylko rozrywka – to sposób na życie. Bieganie poprawia krążenie, dotlenia organizm, przez co umysł funkcjonuje sprawniej i podnosi poziom hormonów szczęścia. Dzięki istniejącym w różnych miejscowościach klubom biegowym, bieganie pozwala na wspólne spędzanie czasu w sposób aktywny i radosny.

Najlepszy ubiór dla biegacza

Kto zaczyna przygodę z bieganiem, powinien zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Buty do biegania nie mogą być znoszone i muszą być dostosowane do kształtu stopy. Biegając po twardej nawierzchni jak beton czy asfalt, powinniśmy wybierać buty o większej możliwości amortyzowania. Na lato wskazane jest obuwie wykonane z przewiewnej, siatkowatej tkaniny. Buty generalnie muszą być przewiewne, tak by stopa się w nich nie zapociła. Kiedy mamy już dobre buty, możemy pomyśleć o bieliźnie. Tak, tak, ona też jest ważna. Dopasowane figi lub bokserki z miękkiego, oddychającego materiału będą zdecydowanie bardziej odpowiednie niż koronkowe majteczki. Kobietom przyda się sportowy stanik, dobrze przytrzymujący biust.

Spodnie bądź legginsy nie mogą obcierać i krępować ruchów, a ich długość dobieramy w zależności od pogody. Na chłodniejsze dni świetnie się sprawdzi odzież termiczna, izolująca od chłodu, zarazem oddychająca. Wykonana w technologii bezszwowej bielizna termoaktywna będzie ogrzewać, nie uwierając. Przykładowo ocieplane legginsy do biegania Nessi są wykonane z wytrzymałej dzianiny Flexible Fit Warm, zapewniającej równocześnie dobrą wentylację. Na lato lepsze będą krótkie szorty bądź legginsy długości 3/4, tzw. capri. Do tego kolorowy, oddychający podkoszulek i już możemy wyjść na wesołą przebieżkę. Oczywiście nie można zapomnieć o dobrej jakości skarpetach – ważne, by były przewiewne, dobrze odprowadzały pot i należycie opinały stopę. Skarpety kompresyjne będą dodatkowo uciskały stopę, zwiększając przepływ krwi. Profilaktycznie zalecany stopień kompresji to ucisk na poziomie 10-21 mmHg.

Polska marka Nessi łączy wygodę z kolorową rewolucją

Nessi to firma założona przez miłośników biegania, tworząca odzież dla sportowców, przede wszystkim zaś dla biegaczy. Funkcjonalny krój ubioru łączy się tutaj z wysmakowanym wzorem graficznym. Oryginalne legginsy i spódniczki biegowe, szorty, koszulki, wiatrówki, bielizna sportowa i akcesoria to tylko część bogatej oferty firmy – każdy fan sportu znajdzie tu coś dla siebie. Unikatowe wzornictwo sprawia, że stroje zaprojektowane i wykonane przez Nessi podobają się Polkom i Polakom.

Nessi to jednak nie tylko marka – to także skupisko ludzi, którzy lubią biegać i chcą być kolorowi. Kolorowa Drużyna Nessi przyciąga biegaczy w różnym wieku, którzy mają okazję razem potrenować, wymienić się doświadczeniem i przy okazji testować produkty marki. Udowadniają, że bieganie jest dla każdego – wystarczy spróbować!