Depilacja laserowa – jak wygląda i ile kosztuje zabieg depilacji?

To jeden z tych zabiegów, o którym marzy każda kobieta, dla której codzienna depilacja jest prawdziwą udręką. Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbycie się niepożądanych włosków. Aby efekt był w 100% trwały, zabieg należy wykonać kilkakrotnie. Usuwanie owłosienia polega na wniknięciu głęboko w skórę wiązek światła lasera, które niszczą od wewnątrz cebulki włosów. Przygotowanie do zabiegu jakim jest laserowe usuwanie owłosienia, wymaga spełnienia wielu wymogów. Co do nich należy? No i w końcu, ile kosztuje taka przyjemność?

Działanie lasera oraz przeciwwskazania do zabiegu

Mechanizm działania lasera charakteryzuje się miejscowym uszkodzeniem materii o ciemniejszym odcieniu. W tym miejscu warto podkreślić, że lepszy efekt uzyskają kobiety o jaśniejszej karnacji oraz o grubych ciemnych i mocnych włosach. W przypadku posiadania jasnych włosków rezultat może być mniej widoczny i mniej trwały. Dodatkowo im ciemniejsza jest skóra, tym łatwiej pochłania światło, przez co zabieg może okazać się bolesny. Depilację laserem nie wykonuje się przede wszystkim u kobiet w ciąży, u osób, które posiadają świeżą opaleniznę, osób chorych na bielactwo, łuszczycę czy cukrzycę. Nie zaleca się również dokonywania zabiegu u osób, u których występują infekcje skórne, czy niedawno odbyła zabiegi chirurgiczne.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg depilacji skórnej, bez względu na to w jakim miejscu zostanie wykonany, wymaga odpowiedniego przygotowania oraz konsultacji z osobą odpowiedzialną za jego realizację. Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który ma pomóc w ocenie typu, jakości włosa, a także zdrowia skóry oraz jej kondycji. U osób, u których nie znajduje się jakichkolwiek przeciwwskazań, próbę laserową realizuje się od razu. Sam zabieg wykonuje lekarz dermatolog, aczkolwiek zdarza się, że jest to kosmetolog pod ścisłym nadzorem dermatologa. Przygotowanie do depilacji laserowej powinno rozpocząć się na miesiąc przed planowanym udaniem się do specjalisty. Nie zaleca się opalania oraz stosowania samoopalaczy. Kilka tygodni przed, należy odstawić leki fotouczulające oraz spożywanie ziołowych herbat z dziurawca czy nagietka. Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry i nie dopuścić do jej przesuszenia. W dniu samego zabiegu skóra powinna być czysta, pozostawiona bez kremów, nie perfumowana.

Efekty finalne oraz cena zabiegu

Jak już zostało wspomniane, jeden zabieg nie wystarcza. Potrzebna jest regularność w odstępach od 3-4 do 12 tygodni. Wiąże się to przede wszystkim z odrostem włókna włosa. Szacuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta aż 30% włosków. Taki wynik z pewnością jest w stanie przekonać nie jedną niezdecydowaną kobietę. Zaletą depilacji laserowej jest głównie zaoszczędzenie czasu, który poświęcany był na codzienną pielęgnację oraz depilację. Nie mniej ważnym atutem jest wygoda i komfort posiadania gładkiej skóry. Depilacja laserowa pozornie może wydawać się kosztowna. Warto jednak zwrócić uwagę na wydatki związane z kupowaniem akcesoriów oraz kosmetyków do golenia. Cena za zabieg depilacji laserowej zależy od miejsca jej wykonania. Z tego względu ceny rozpoczynają się w granicach 200zł. Biorąc pod uwagę kilkukrotne powtarzanie zabiegu kwota ta może przekroczyć kilka tysięcy złotych.

Mimo to warto zastanowić się nad możliwością jaką daje nam dzisiejsza medycyna oraz kosmetologia. Bo przecież depilacja stworzona została na potrzeby kobiet, które pragną wygodniej żyć.

Dla wszystkich Pań, które chcą poznać więcej informacji w tym temacie oraz wysłuchać rad dermatologów odsyłam na portal Moment.pl, poprzez który możliwe jest skonsultowanie się ze specjalistą w wybranym gabinecie.