Pergole tarasowe

Generalnie coraz więcej osób wybiera w sklepach pergole tarasowe. Co warto wiedzieć na temat takich właśnie elementów? Czym pergole tarasowe różnią się od markiz?

Co to są pergole tarasowe?

Pergole tarasowe gwarantują naprawdę różne zalety. Na początku należy podkreślić, że są to jednocześnie nowoczesne oraz funkcjonalne systemy, które chronią na przykład przed nadmiarem słońca. Okazuje się, że nie tylko przed tym. Ponadto pergole – montowane na tarasach – to znakomite rozwiązanie, które pozwala ustrzec się przed deszczem, śniegiem, a nawet silnie wiejącym wiatrem. Jak zatem widać, mamy tutaj wymienione rozmaite zjawiska atmosferyczne. To gwarantuje wygodę, komfort oraz bezpieczeństwo. Okazuje się, że pergole tarasowe – ze względu na swoją konstrukcję – mogą być użytkowane tak naprawdę od stycznia aż do grudnia włącznie. Pod tym względem są zatem wyjątkowo uniwersalne. Nie muszą być bowiem – jak niektóre elementy – zdejmowane po sezonie i przenoszone na przykład na strych… Elementy tego typu zapewniają ochronę przez 12 miesięcy. Dodatkowo akcesoria z tej grupy są wyjątkowo piękne. Poprawiają zatem walory estetyczne biorąc pod uwagę konkretne domy albo mieszkania.

Pergola a markiza – czy są jakieś różnice?

Niektórzy – chociaż takich osób jest z roku na rok coraz mniej – błędnie uważają, że pergole tarasowe są dokładnie tym samym, co markizy. Oczywiście, elementy z obu tych grup mają pewne cechy wspólne. Między innymi zapewniają bardzo dobrą ochronę – na przykład przed nadmiarem słońca lub opadami atmosferycznymi. Okazuje się, że pergole są jednak mimo wszystko bardziej uniwersalne. Choćby ze względu na fakt, który został w dzisiejszym artykule już wymieniony. Chodzi o aspekt, że elementy tego typu mogą być bowiem bez żadnego problemu stosowane przez cały rok kalendarzowy. Są bowiem wyposażone między innymi w przednie podpory oraz prowadnice boczne. To zapewnia o wiele większą trwałość, a także stabilność w temacie konstrukcyjnym. To powoduje, że pergole są też dużo bardziej odporne na nie do końca korzystne warunki klimatyczne. Oprócz tego opisywane dzisiaj elementy gwarantują mimo wszystko większą prywatność niż markizy. Jest to spowodowane tym, że mamy tutaj przesłony boczne.

Markizy oczywiście mają swoje niezaprzeczalne zalety. Jeśli jednak komuś zależy na tym, aby ochrona – przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi – była realizowana na okrągło, to warto zdecydować się właśnie na pergole. Szczególnie, że wybierając na przykład firmę SURMA Systemy Osłon możecie liczyć na duży wybór oraz wyjątkowo atrakcyjne warunki finansowe.

Artykuł powstał ze współpracy z firmą systemysurma.pl