Stojak do dezynfekcji rąk, który zrewolucjonizował pojęcie bezpieczeństwa

Stojak do dezynfekcji, płyn, mydło, urządzenie do ozonowania i dezynfekcji powierzchni – to najbardziej popularny asortyment 2020 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że branża dezynfekcji przeżywa absolutny boom, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo i dbanie o zdrowie.

Z początkiem pandemii mydła i płyny do dezynfekcji rąk znikały z półek błyskawicznie. Wiele osób kupowało na zapas, szpitale i placówki medyczne zgłaszały większe zapotrzebowanie, a producenci nie wyrabiali się z dostarczaniem do hurtowni i sklepów nowych partii. Zwiększyła się również oferta płynów do dezynfekcji – obecnie na rynku jest ich kilkadziesiąt rodzajów, które różnią się nie tylko zawartością alkoholu, ale również składnikami dodatkowymi, które mają za zadanie dbać o skórę naszych często dezynfekowanych dłoni.

Stojak do dezynfekcji rąk może być estetyczny i zachęcający

Stojak do dezynfekcji – szybka odpowiedź na wirusa

Razem z pandemią pojawił się stojak do dezynfekcji rąk, a właściwie kilkadziesiąt różnych modeli stojaków. Z początku nikt nie wiedział na jak długo zostanie z nami pandemia i obowiązek dezynfekcji, dlatego też rynek zalały urządzenia prowizoryczne – pompki, atomizery, łazienkowe dozowniki. W większości były to rozwiązania dotykowe. – Faktycznie z początku rynek reagował nerwowo. Nikt nie wiedział, w którą stronę pójdzie pandemia i jakie dokładnie będą potrzeby naszego społeczeństwa. Po miesiącu trwania pandemii klienci zasugerowali nam, abyśmy poważnie rozważyli produkcję profesjonalnej i desingerskiej wolnostojącej stacji do dezynfekcji rąk, w pełni bezdotykowej i odpornej na intensywne użytkowanie – wspomina Jarosław Włodarczyk, właściciel marki Czystojak.pl, produkującej bezdotykowe stojaki do dezynfekcji rąk – Udało nam się stworzyć takie urządzenie, które faktycznie wypełniło lukę na rynku. Teraz największe marki korzystają z naszego rozwiązania, a ich klienci dezynfekują dłonie skutecznie, szybko i bezpiecznie – dodaje. Na rynku znajdziemy różne rozwiązania, dedykowane zarówno dorosłym jak i dzieciom. I ta ostatnia grupa docelowa jest ważna, ponieważ właśnie w najmłodszych najłatwiej wyrobić nawyk dbania o higienę rąk. To inwestycja w przyszłość.

Stojak do dezynfekcji zmienił standardy higieny

Po urządzeniach do dezynfekcji, na rynku pojawiły się także urządzenia do ozonowania pomieszczeń, ich jonizacji, czy maszyny oparte na promieniowaniu UV-C. Są to jednak urządzenia profesjonalne, stosowane do dużych powierzchni, czy biur, rzadziej w domach. Dlatego pomimo tego, że rynek rozwija się intensywnie właśnie w tym kierunku, nie możemy zapominać o podstawach – maseczkach, dezynfekcji rąk i dystansie.

Chociaż pandemia spadła na nas nagle, to jednak rynek środków i urządzeń do dezynfekcji zareagował bardzo szybko i elastycznie dostosował się do zmieniającej się rzeczywistości. Nie da się ukryć, że do tej pory nasze przestrzenie były wolne od urządzeń do dezynfekcji. Po roku trwania pandemii większość z nas przywykła do widoku tego typu maszyn i korzystamy z nich bardzo intuicyjnie. Może się okazać, że urządzenia do dezynfekcji już zawsze pozostaną w naszym życiu, a coraz więcej właścicieli firm i sklepów stawia na profesjonalne urządzenia. To dobra strategia, bo dezynfekcja nie zniknie, a zostanie z nami na dłużej – podobnie jak maski i stojaki do dezynfekcji rąk.