Ścianki loftowe – jak je wykorzystać?

Ścianki loftowe – jak je wykorzystać?

Ścianki szklane loftowe to minimalistyczny dodatek, który potrafi zrobić gigantyczne wrażenie i całkowicie odmienić oblicze przestrzeni, w której się znajduje. Musi być jednak dobrany uważnie i ze smakiem, tak by pasował do wnętrza oraz jego użytkowników.

Ścianki szklane loftowe – kiedy sprawdzą się najlepiej?

Taka ścianka pasuje wyłącznie do wnętrz nowoczesnych. Powinna być wykorzystywana do wydzielania konkretnych stref z większej przestrzeni w lokalu utrzymanym w stylu loftowym. Mogą być stosowane tak w przypadku prywatnych mieszkań, jak i w biurach.

Oczywistym zastosowaniem w biurach może być wykorzystanie szklanej ścianki dla wydzielenia przestrzeni dla pojedynczej osoby. W ten sposób zapewnia się jej prywatność i komfort pracy, nie rezygnując z naturalnego oświetlenia. W przestrzeniach prywatnych ścianka wydziela przykładowo kuchnię od salonu i generalnie reszty przestrzeni, blokując w ten sposób, chociażby wydobywające się właśnie z kuchni aromaty.

Zastosowanie prywatne – szklana ścianka jako praktyczna dekoracja

To właśnie urządzanie mieszkań do użytku prywatnego daje największe pole do popisu w zakresie wykorzystania ścianek. Mogą one bowiem wyznaczać konkretne miejsca, na przykład miejsce do pracy, czyli tak zwany home office, zapewniając odpowiedni komfort bez rezygnowania z ogólnego wyglądu przestrzeni.

Ciekawym pomysłem jest wydzielanie przestrzeni z regałami właśnie za pomocą szklanej. W ten sposób ewentualni goście mogą podziwiać prywatną biblioteczkę, ale jej zawartość jest odgrodzona i zabezpieczona przed zniszczeniami, chociażby z rąk dzieci.

Nie tylko styl loftowy – gdzie jeszcze dobrze będzie wyglądać ścianki szklane loftowe?

Chociaż ten tekst skupia się na wnętrzach postprodukcyjnych i industrialnych, to zdecydowanie szklane ścianki mogą z powodzeniem zostać zamontowane we wnętrzach utrzymanych w innym stylu. Generalnie architekci polecają wykorzystywanie ich w lekkich i modernistycznych aranżacjach wnętrz.

Dobrym pomysłem jest wplecenie ich do mieszkania, którego właściciele zdecydowali się na styl nowoczesny lub skandynawski, lub ich połączenie. Z praktycznego punktu widzenia jest idealne rozwiązanie dla właścicieli mieszkań o małym metrażu.