Nowoczesne włączniki światła – co można dzięki nim zyskać?

W aranżacji wnętrz bardzo ważne jest dopasowanie poszczególnych elementów tak, aby tworzyły razem stylistycznie spójną i przyjemną w odbiorze wizualnym całość. Dlatego zaplanowanie nowoczesnego pomieszczenia wymaga wprowadzenia odpowiednich materiałów wykończeniowych i dodatków. Wśród nich warto wymienić osprzęt elektryczny, gdzie tradycyjne włączniki światła można zastąpić nowoczesnymi. Doskonale nadaje się do tego osprzęt Livolo. Jego liczne zalety przekonują coraz więcej użytkowników.

Włączniki Livolo wyróżniają się na rynku osprzętu elektrycznego designem i sposobem działania. Zamiast klasycznego przełącznika mamy w tym przypadku jednolitą powierzchnię dotykowego panelu. Wygląda to bardzo efektownie i pozwala sterować światłem, roletami albo żaluzjami za pomocą delikatnego dotknięcia opuszkiem palca. Miejsce, w którym zlokalizowano sensor, wskazane zostało za pomocą znaku graficznego umieszczonego pośrodku panelu. Zalet wynikających z korzystania z takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej niż tylko te, które odnoszą się do strony wizualnej osprzętu.

Bezpieczeństwo użytkowników

Wśród praktycznych aspektów dotyczących osprzętu Livolo warto wymienić szczelną obudowę. Dzięki niej użytkownicy zyskują gwarancję bezpieczeństwa, jeśli osprzęt zostanie przypadkowo zachlapany wodą. Dużym atutem jest również to, że został wykonany z niepalnych materiałów. Zwiększa to bezpieczeństwo na wypadek pożaru, ponieważ eliminuje ryzyko wydzielania toksycznych substancji.

To jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę również na to, że osprzęt ma podświetlany panel. Dlaczego jest to ważne? Nie trudno wyobrazić sobie, że dotarcie do włącznika światła, gdy w pomieszczeniu panuje całkowita ciemność, jest nie tylko trudne, ale również niebezpieczne. Przeszkody, które można po drodze napotkać, mogą być przyczyną bolesnych upadków. Podświetlany panel pomaga zlokalizować włącznik i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Funkcjonalność osprzętu

Planując nowoczesne wnętrze, wiele osób przykłada dużą uwagę do praktycznych rozwiązań. Również pod tym względem możemy mówić o sporych zaletach omawianych włączników. Modułowa budowa, która znalazła tutaj zastosowanie, pozwala umieszczać w wielokrotnej ramce kilka różnych elementów takich jak, włączniki i ściemniacze światła, gniazda elektryczne, włączniki do rolet oraz przyłącza multimedialne. To daje możliwość aranżowania wnętrz na wiele różnych sposobów i zwiększa ich funkcjonalność.

Sporym zainteresowaniem użytkowników, którzy cenią nowoczesne rozwiązania, cieszy się również możliwość zdalnego sterowania światłem. W tym przypadku należy wybrać osprzęt oznaczony symbolem „R”, który współpracuje z pilotem. Możliwe jest też sterowanie za pomocą Wi-Fi, co dodatkowo podnosi atrakcyjność omawianych włączników.

Trwałość i elegancja

O tym, że osprzęt Livolo wygląda bardzo efektownie, można przekonać się, odwiedzając stronę Gajwer.pl. Znajdziemy tam wiele modeli włączników dostępnych w rozmaitej kolorystyce. Osprzęt dostępny w szerokiej palecie barw pozwala dopasować wybór do konkretnego wystroju.

Atutem jest też trwałość osprzętu. Wykonany z hartowanego szkła panel i wysokiej jakości materiały gwarantują możliwość utrzymania osprzętu w doskonałym stanie. Ponieważ panel jest odporny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne pozwala cieszyć się jego nienaganną estetyką bez widocznych oznak użytkowania przez wiele kolejnych lat.