Systemy chłodzenia płaszczyznowego – idealne rozwiązanie na lato

Lato wre. Wysokie – często uciążliwe temperatury dają o sobie znać. Zbyt wysoka temperatura oraz promienie słoneczne mogą przyczynić się do dyskomfortu, a nawet utraty zdrowia. Warto się przed tym uodpornić. Konwencjonalne rozwiązania takie jak wiatraki elektryczne, czy wnętrza klimatyzowane bywają nieskuteczne. Obecnie jednym z najbardziej wydajnych, efektywnych i racjonalnych rozwiązań jest system chłodzenia płaszczyznowego.

Walory płaszczyznowego chłodzenia

Podłogowy system płaszczyznowy daje możliwość wykorzystania każdego metra kwadratowego powierzchni użytkowej zapewniając przy tym odpowiednią klimatyzację danego wnętrza. Ma to ogromny wpływ na komfort funkcjonowania w takiej przestrzeni – zwłaszcza w okresie letnim w którym to wysokie temperatury walnie przyczyniają się do gorszego samopoczucia. Powiększenie poczucia komfortu cieplnego ciała to jedno, ale ważną zaletą tytułowego rozwiązania jest także brak występowania tzw. ruchów konwekcyjnych, co sprawia, że powietrze jest lżejsze i bardziej higieniczne.  Warto pamiętać także o niższych kosztach związanych z eksploatacją, niż w przypadku rozwiązań grzewczych konwencjonalnych.

Dlaczego warto wybrać chłodzenie płaszczyznowe?

Nowoczesna i zaawansowana technologicznie technika regulacji temperatury daje możliwość zastosowania chłodzenia pomieszczeń w upalne dni. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala uniknąć przeciągów, rozwarstwień powietrza, przemieszczania się kurzu oraz braku hałasu – niezależnie od faktu, czy jest to elektryczny wiatrak, klimatyzacja, czy zaokienny gwar.  Bogatą gamę innowacyjnych rozwiązań technologicznych w kwestii chłodzenia płaszczyznowego zarówno nowych, jak i przebudowanych obiektach oferuje renomowana i profesjonalna marka Uponor. Szczegóły tej fantastycznej oferty znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Uponor.pl