Wszystko co musisz wiedzieć o plastyce brzucha we Wrocławiu

Zabieg plastyki brzucha jest w dzisiejszych czasach coraz chętniej wykonywany. I nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Dzięki niemu możemy znacznie poprawić wygląd naszej skóry w obrębie brzucha i znacząco poprawić swoje samopoczucie.

Jak wygląda zabieg plastyki brzucha?

Zabieg plastyki brzucha wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego, bądź zewnątrzoponowemu. Natomiast decyzja w sprawie zastosowania jednego z tych znieczuleń leży w gestii anestezjologa. Podczas zabiegu plastyki brzucha wykonywane zostaje cięcie, którego wielkość sięga od jednego do drugiego biodra. I odbywa się ono poniżej linii bielizny. Należy również zaznaczyć, iż w ten sposób skóra brzucha wraz z tkanką tłuszczową ulega napięciu oraz odwarstwieniu. W związku z tym nagromadzona tkanka tłuszczowa zostaje wycięta, a miejsce wycięcia zaczyna tworzyć nowe miejsce pępka. Plastyka brzucha Wrocław pomoże Ci spełnić marzenia od odpowiednio prezentującym się brzuchu.

Czy plastyka brzucha jest bezpieczna?

Plastyka brzucha uchodzi za zabieg stosunkowo bezpieczny dla zdrowia człowieka, ale ostateczną decyzję o jego wykonaniu podejmuje lekarz podczas konsultacji. Należy bowiem pamiętać, iż zabieg, podobnie jak inne zabiegi, posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Do przeciwwskazań tych można zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: planowanie zajścia w ciąże w przyszłości, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, nałogowe palenie papierosów, stan krwotoczny, jak również występowanie problemów związanych z układem krążenia, żylakami, bądź oddychaniem. Plastykę brzucha we Wrocławiu można wykonać w wielu klinikach. Dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiednią ofertę zabiegową dla siebie.

Jakie ewentualne powikłania mogą wystąpić po wykonaniu plastyki brzucha?

Jeżeli chodzi o ewentualne powikłania wynikające z wykonania tego zabiegu to trzeba tutaj zaliczyć przede wszystkim krwiaka. opuchliznę oraz ból w okolicy rany. Dlatego tak niezwykle istotne jest stosowanie się do zaleceń lekarza, jeżeli chodzi o pielęgnację skóry po zabiegu. W związku z tym ranę należy ciągle obserwować. Plastyką brzucha we Wrocławiu zajmują się wyłącznie najbardziej doświadczeni specjaliści. Dlatego każdy pacjent może mieć pewność, że zostanie objęty odpowiednią opieką medyczną.

Okres rekonwalescencji

Okres rekonwalescencji, że po około pięciu dobach od momentu wykonania zabiegu, pacjentka powinna zgłosić się na wykonanie masażów limfatycznych. Ilość ich wykonywania zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Natomiast w większości przypadków zaleca się ich wykonanie w częstotliwości dziesięciu serii. Głównym zadaniem masaży limfatycznych jest przede wszystkim zmniejszenie powstających zarostów podskórnych, a także wyrównanie powierzchni skóry oraz zniwelowanie dolegliwości bólowych. Należy także zaznaczyć, że powrót do normalnej aktywności może w niektórych przypadkach zająć nawet około dwóch miesięcy. Do tego czasu trzeba również pamiętać o odpowiednim masowaniu okolic rany, jak również o być w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym.