Peeling twarzy i ciała – dlaczego warto go robić?

Peeling to kluczowy element w pielęgnacji skóry, choć nie należy wykonywać go codziennie. Regularne złuszczanie naskórka pozytywnie wpływa na ogólną kondycję skóry, a także pomaga walczyć z niedoskonałościami, np.: cellulitem, wypryskami. Peeling twarzy skutecznie wygładza cerę, przywraca jej miękkość oraz zwiększa skuteczność w działaniu innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak działa peeling?

Peeling to zabieg kosmetyczny, który usuwa martwe komórki skóry, oddziałując na warstwę rogową naskórka. Po jego wykonaniu skóra staje się odczuwalnie gładsza, lepiej oddycha oraz skuteczniej przyjmuje aktywne składniki kremów, balsamów czy maseczek. Regularne stosowanie peelingu pozytywnie wpływa na naturalne procesy regeneracyjne naskórka. Peeling ciała lub twarzy można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym bądź zaopatrzyć się w delikatne kosmetyki, które można kupić w takim miejscu jak: drogeria online superkoszyk.pl, i przeprowadzić kurację złuszczającą w domu.

Peeling ciała i twarzy – jak często wykonywać?

Częstotliwość mocno inwazyjnych zabiegów kosmetycznych należy skonsultować ze specjalistą. Z kolei domowy peeling, jaki można kupić  w drogerii, zaleca się stosować nie częściej jak 1-2 razy w tygodniu. Produkt stosuje się zawsze na czystą i lekko zwilżoną skórę, a następnie należy go delikatnie wcierać, wykonując przy tym powolne, okrężne ruchy. Po krótkim masażu ciała bądź twarzy wystarczy spłukać resztki kosmetyku letnią wodą i nałożyć odżywczy preparat, gdyż tuż po peelingu skóra jest najlepiej przygotowana do przyjęcia cennych składników aktywnych w kremach, balsamach.

Peeling twarzy

Skóra twarzy posiada dużą ilość gruczołów łojowych, dlatego wymaga regularnego oczyszczania oraz złuszczania. Stosowanie peelingu twarzy jest zatem niezbędne, aby zapewnić cerze prawidłową pielęgnację. Rodzaj produktu należy dostosować do typu cery, np.: peeling enzymatyczny sprawdza się w przypadku skóry delikatnej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień, z kolei cerę z trądzikiem można złuszczać za pomocą peelingu drobnoziarnistego.

Peeling ciała

Regularny peeling ciała nie tylko wygładza skórę i przygotowuje ją na przyjęcie substancji odżywczych zawartych w balsamach, ale również pozwala ją ujędrnić, uelastycznić, a także wspomaga walkę z niedoskonałościami, jak nieestetyczny cellulit. Złuszczanie można wykonać za pomocą gotowego scrubu drogeryjnego bądź użyć rękawiczki peelingującej albo specjalnej szczotki do ciała. Wybierając produkt dla siebie, warto zwrócić uwagę na peelingi zawierające w sobie odżywcze olejki, np. olejek jojoba, który dodatkowo zadba o skórę, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia.