Wyprawka dla niemowlaka – zanim zaczniesz kupować

Czas oczekiwania na dziecko to nie tylko snucie sielskich wizji przyszłości. Współcześni rodzice lubią być dobrze przygotowani, robią research, konsultują się ze specjalistami. To świetnie, bo dobrze przemyślana wyprawka dla niemowlaka to trafione produkty, bezpieczne wybory, zaoszczędzony czas i pieniądze. Zanim rzucicie się w szał zakupów, weźcie pod uwagę kilka poniższych sugestii.

O ile wyprawka dla niemowlaka do szpitala jest najczęściej dobrze opisana np. na stronach internetowych placówek medycznych czy szkół rodzenia, o tyle ubranka niemowlęce, butelki, smoczki i inne akcesoria potrzebne do pielęgnacji maluszka w domu potrafią naprawdę zawrócić w głowie przyszłym rodzicom! Zanim zaczniecie kupować, dobrze stworzyć sobie listę rzeczy niezbędnych, rekomendowanych oraz tych, które ewentualnie mogą, ale wcale nie muszą się przydać. Tak przygotowani unikniecie kupowania pod wpływem impulsu i emocji, które zawsze towarzyszą oczekiwaniu na dziecko.

Wyprawka dla niemowlaka – lista, z którą nie zabłądzicie w meandrach zakupowych ścieżek.

  • łóżeczko (ewentualnie: łóżeczko dostawne, kosz Mojżesza, gniazdko niemowlęce),
  • pościel niemowlęca,
  • wózek (ewentualnie: chusta lub nosidło),
  • fotelik samochodowy,
  • ubranka,
  • wanienka, ręcznik z kapturkiem, termometr do wody, obcinaczka do paznokci, kosmetyki
  • pieluszki,
  • może się przydać: aspirator do noska, termometr, butelka i mleko modyfikowane, niania elektroniczna, monitor oddechu, poduszka do karmienia, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne, leżaczek niemowlęcy, krzesełko do karmienia.

Wyprawka dla niemowlaka: sklep, w którym będziecie robić zakupy, powinien zatrudniać doświadczonych doradców, którzy są w stanie wypowiedzieć się na temat każdego produktu, jaki sprzedają i odpowiedzieć na Wasze pytania. To właśnie oni, na podstawie dużego doświadczenia w pracy z produktami i z młodymi rodzicami, pomogą Wam określić Wasze potrzeby i stworzyć wyprawkę dla niemowlaka skrojoną na miarę.

Wyprawka dla niemowlaka: ubranka w najmniejszych rozmiarach posłużą Wam tylko kilka tygodni. Zamiast na ilość postawcie na jakość. Miękka bawełna organiczna, muślin, ekologiczne tkaniny nie zanieczyszczone szkodliwymi substancjami – to najlepszy wybór dla delikatnej skóry maluszka, który nie zaburzy jej mikrobiomu. W to z pewnością warto zainwestować.

Wyprawka dla niemowlaka do szpitala powinna być skonsultowana z daną placówką, położną lub lekarzem. Zbyt duża ilość zbędnych rzeczy nie pomoże ani świeżo upieczonej mamie, ani wspierającemu ją personelowi.

Uniwersalna rada, którą zgodnie dzielą się doświadczeni rodzice, brzmi: „jakość, nie ilość”. Wyprawka dla niemowlaka naprawdę nie musi być duża. Lepiej, żeby składała się z przedmiotów wysokiej jakości, za którą stoją bezpieczne, atestowane materiały. Maluszek nie potrzebuje wiele, ale to, co trzeba mu zapewnić, to zdrowe i bezpieczne środowisko. Z tym nastawieniem, na pewno dokonacie mądrych wyborów.

Artykuł powstał przy współpracy z Vexpi