Co jest potrzebne do paznokci akrylowych

Paznokcie akrylowe to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci. Posiada bardzo wiele zwolenniczek, doceniających trwałość i skuteczność tej techniki. Być może nie każdy wie, ale akryl stomatologiczny na paznokciach był już stosowany ponad 30 lat temu. Wyglądał nienaturalnie, niszczył płytkę, ale był trwały, więc używano go dość często. Obecnie kosmetyka poszła do przodu tak bardzo, że ciężko odróżnić paznokcie akrylowe od naturalnych. Na szczęście również negatywne oddziaływanie akrylu na płytki zostało ograniczone do absolutnego minimum. Jeżeli więc chcesz uzyskać elastyczne, naturalnie wyglądające, estetyczne paznokcie przedłużane, technika akrylem może być idealna dla Ciebie.

Czego potrzebujesz do wykonania paznokci akrylowych?

Do wykonania paznokci akrylowych niezbędne Ci będą przede wszystkim akryl w proszku i liquid, ale to nie wszystko. Żeby zabieg się w pełni udał, potrzebujesz jeszcze wiele innych specyfików i narzędzi.

Puder akrylowy

Puder akrylowy może być przezroczysty lub kolorowy. W połączeniu z liquidem służy do przedłużania paznokci. Wykorzystuje się go do pracy zarówno na szablonie, jak i tipsie. Pudry akrylowe nie powodują żółknięcia płytki ani nie pękają.

Liquid

Liquid w połączeniu z proszkiem akrylowym pozwala uzyskać trwałą i bardzo mocną masę. Jest to baza do nakładania kolejnych produktów w procesie stylizacji płytki.

Kieliszek do liquidu

To w tym naczyniu miesza się puder akrylowy z liquidem w celu uzyskania masy do przedłużania paznokci.

Pędzelek do aplikacji akrylu

Pędzelek do aplikacji akrylu, jak sama nazwa wskazuje, służy do precyzyjnego nałożenia masy, a wcześniej – jej wymieszania.

Cleaner

Cleaner to płyn, którego głównym zastosowaniem jest odtłuszczenie i odkażenie płytki paznokcia. Stosuje się go jeszcze przed aplikacją akrylu.

Primer

Dzięki aplikacji primera zwiększa się przyczepność powłoki na paznokciu.

Szablony do akrylu

Szablony służą do przedłużenia paznokci akrylowych. Nakłada się je na paznokcie, następnie zgina się je i skleja. Dopiero potem następuje aplikacja akrylu.

Tipsy

Tipsy służą do przedłużania paznokci. Są tak elastyczne, że idealnie dopasowują się naturalnej płytki. Jeżeli wybiera się opcję przedłużania paznokcia na tipsie, niezbędne są również gilotyna oraz specjalny klej.

Oliwka do skórek

Oliwka do skórek jest niezbędna do ich wygładzenia, nawilżenia i regeneracji.

Pilniki

Pilniki o różnej ziarnistości przydadzą się do skracania paznokci.

Bloczek polerski

Przy użyciu bloczka polerskiego przygotujesz swoją naturalną płytkę do stylizacji i nabłyszczysz już wykonane paznokcie akrylowe.

Co zrobić, żeby paznokcie akrylowe były maksymalnie trwałe?

Co do zasady akryl utrzymuje się na paznokciach 3-4 tygodnie. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Występuje co najmniej kilka czynników, wpływających na trwałość paznokci akrylowych. Przede wszystkim – do stylizacji akrylem używaj jedynie sprawdzonych, dobrej jakości preparatów. Dbaj o swoje paznokcie każdego dnia – stosuj oliwkę i unikaj kontaktu z detergentami. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia paznokcia akrylowego, od razu idź z tym do profesjonalistki. Pamiętaj, że w takiej sytuacji istnieje ogromne ryzyko rozwoju bakterii czy grzybów.

Czy metoda akrylowa jest dla każdego?

Mimo że metoda akrylowa jest bardzo trwała i posiada liczne zalety, nie jest dla każdego. Owszem, wspiera proces odbudowy paznokci, co powoduje, że docenią ją szczególnie osoby o łamliwych i słabych paznokciach. Jest to jednak technika dość trudna do wykonania, więc nie każdy będzie mieć tyle cierpliwości, żeby dojść w niej do perfekcji. Inna kwestia to intensywny zapach, potrafiący zniechęcić do akrylu wiele kobiet dość wrażliwych na ostrą woń. Dość problematyczne jest także łączenie pudru akrylowego z liquidem. Nie każdy posiada umiejętność idealnego połączenia tych specyfików “na oko”. W innym przypadku trzeba bardzo precyzyjnie odmierzyć odpowiednią ilość każdego produktu, co zdecydowanie przedłuża czas wykonywania stylizacji paznokci.

Paznokcie akrylowe w domu czy salonie urody? Decyzja należy do Ciebie!

Wykonanie paznokci akrylowych nie należy do najłatwiejszych czynności związanych ze stylizacją paznokci. W Internecie można znaleźć jednak wiele filmów instruktażowych, które ułatwią Ci wyćwiczenie tej techniki przedłużania paznokci. Jeżeli z braku czasu lub chęci wolisz powierzyć wykonanie paznokci akrylowych profesjonalistce, jest to również bardzo dobra decyzja. Niemal każdy gabinet kosmetyczny obecnie oferuje przedłużanie paznokci tą techniką. Wszystko zależy od Ciebie – wybierz to, co będzie dla Ciebie najlepsze.