Wrastający paznokieć – najboleśniejszy problem ze stopami? Gabinet podologiczny w Poznaniu mówi, jak jest!

Coś kłuje Cię w okolicach paznokcia? Odczuwasz ból i dyskomfort przy chodzeniu? Możliwe że wrasta Ci paznokieć w stopę. Nie próbuj wyleczyć tego samodzielnie. Zwróć się za pomocą do gabinetu podologicznego w Poznaniu.

Dlaczego paznokieć wrasta w palec?

Przyczyną wrastania paznokcia może być niepoprawna pielęgnacja paznokcia, mechaniczne uczkodzenia, interwencja chirurgiczna lub terapia grzybicy. Także osoby z nadwagą, z ograniczeniem ruchowym, kobiety w ciąży mogą spotkać się z tym problemem.

Jakie rozpoznać wrastające paznokcie?

Dość prostym zadaniem jest rozpoznanie wrastających paznokci w Poznaniu. Opiera się na kilku charakterystycznych objawach:

  • Krawędzi płytki paznokciowej wrastają w wał okołopaznokciowy
  • Widoczne zaczerwienienie i stan zapalny
  • Odczuwalny ból podczas chodzenia

Jeżeli masz chociażby jeden z objawów podanych wyżej, natychmiast zwróć się do specjalisty w Gabinecie podologicznym w Poznaniu.

Jak wygląda leczenie?

Metoda leczenia dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Na początku zabiegu prowadzony jest wywiad oraz obejrzenie płytki paznokciowej. Następnie lekarz mówi jak bardzo poważny jest problem i proponuje najbardziej pasującą metodę leczenia. Najczęściej lekarze udają się do pomocy chirurgicznej i usuwają płytkę paznokciową bądź jej części z macierzą. W ekstremalnych wypadkach dokonują amputacje paliczka. Lecz od niedawna do gabinetów podologicznych zostaje wprowadzana Metoda Kostki Arkady. Taka metoda leczenia jest najlepsza, ponieważ nie usuwa płytki, tylko wyprostowuje i wzmacnia lekami paznokieć.

Inne oferty gabinetu podologicznego w Poznaniu

Podolodzy ciasno współpracują z fizjoterapeutami, chirurgami oraz ortopedami. W Poznańskim gabinecie podologicznym można skonsultować się z ortopedą, który zajmuje się diagnostyką w zakresie narządu ruchu, leczeniem ucisku nerwów obwodowych, enzopatii, różnych deformacji stóp oraz zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa. Jeżeli zależy Ci na wizycie u sprawdzonego podologa, wybierz Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy Anmedica.