Czy zakup mieszkania od dewelopera to dobry pomysł?

Nowe mieszkanie to sprawdzona lokata kapitału. Na korzyść takiego zakupu przemawia szereg istotnych przesłanek. Nieruchomość pozwala przede wszystkim zaspokoić potrzeby mieszkaniowe, a poza tym jest świetnym zabezpieczeniem, bo zawsze można ją sprzedać lub wynająć.

Gdzie kupić mieszkanie od dewelopera?

To, gdzie kupić nowe mieszkanie, jest podyktowane głównie indywidualnymi potrzebami. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia najbardziej kalkuje się zakup lokalu w dużych miastach, gdzie na szeroką skalę są realizowane inwestycje deweloperskie. Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk to najlepsze pod tym względem lokalizacje, ponieważ nieruchomości mieszkalne mają tam największą wartość. Oczywiście ich zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, niemniej w zamian można naprawdę sporo zyskać. Niebagatelną rolę w omawianym kontekście odgrywa też przeznaczenie lokalu, np. o wiele łatwiej wynająć mieszkanie w dużym mieście, o ile naturalnie ktoś chce czerpać zyski z najmu.

Jakie zalety ma mieszkanie od dewelopera?

W opinii klientów firmy  Ronson zakup nowego mieszkania to strzał w dziesiątkę z różnych powodów. Nowoczesne budownictwo ma sporo atutów – ze szczególnym naciskiem na innowacyjne technologie i dobrej jakości materiały. Projekty są przemyślane i funkcjonalne. Wszystko to sprawia, że w nowych mieszkaniach żyje się wygodnie bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych i drogich remontów. Podstawowe koszty utrzymania takich lokali nie należą do wysokich, a osiedla są wyposażone w rozmaite udogodnienia oraz zlokalizowane blisko przystanków komunikacji miejskiej i punktów handlowo-usługowych. Ponadto są objęte pięcioletnią rękojmią – dodatkowo sami deweloperzy często udzielają na nie gwarancji. Nie wypada też nie wspomnieć o kwestiach podatkowych. Kupując używane mieszkanie, trzeba się liczyć z obowiązkiem zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych w wysokości 2 proc. wartości nieruchomości. W przypadku mieszkań od deweloperów taki obowiązek nie istnieje, co pozwala zaoszczędzić niekiedy mnóstwo pieniędzy.