Kontener na śmieci po remoncie – podstawowe informacje dla prywatnego inwestora

Prace remontowo-budowlane niechybnie związane są z dużą ilością odpadów. A są to odpady raczej problematyczne: ciężkie, wielkogabarytowe, a także niemożliwe do zdeponowania razem z odpadami komunalnymi. Pojawia się więc potrzeba na wynajem kontenera na śmieci poremontowe. Jak to zaplanować, gdzie zamówić usługę oraz ile to kosztuje? Przekonajmy się!

Kontener na śmieci – jaka pojemność?

Na rynku dostępne są małe kontenery na gruz o pojemności zaledwie kilku metrów sześciennych, jak i sporych rozmiarów kontenery o wielkości ponad dwudziestu metrów sześciennych. Dla typowych zastosowań, czyli remont domu lub mieszkania, zwykle oferowany jest wynajem kontenera na odpady o pojemności 8 m sześciennych. Jego wysokość zapewnia wygodne wrzucanie śmieci poremontowych, a rozmiar pozwala ustawić go pod domem, np. na chodniku czy miejscu parkingowym.

Jeśli nie wiesz, jakiej wielkości kontener na śmieci zamówić do swoich bieżących prac remontowych, najlepiej skontaktować się z lokalną firmą. W całej Polsce cena kontenera na gruz jest zróżnicowana, w różnych regionach kraju za tego typu usługę zapłacimy inaczej. Przy większych centrach miejskich i aglomeracjach koszty mogą być nieco wyższe.

Fot. www.lad.kalisz.pl – wynajem kontenerów

Kontener na śmieci – ile kosztuje podstawienie kontenera na gruz?

Cena kontenera na gruz waha się średnio od 200 do 400 zł. Oczywiście tai kontener na gruz kosztuje inaczej dla różnych typów pojemności. Warto też wiedzieć, że firma zajmująca się gospodarką odpadową zaoferuje nam dwie ceny za taki mam kontener na śmieci. Dlaczego? Otóż jedna cena dotyczy odpadów segregowanych, które później można wykorzystać w recyklingu. Druga cena za ten sam kontener na gruz, nawet dwukrotnie większa, przewiduje, że będziemy wrzucać do niego wszystko, bez specjalnego podziału na kategorie odpadowe, dla przykładu resztki zapraw, cegieł i ceramiki razem ze starymi meblami, sprzętem AGD itd.

Kontener na śmieci – zaplanuj jego lokalizację

W zależności od tego, czy to prywatne podwórko w domu, czy też miejsce pod oknem w zabudowie wielorodzinnej, planowanie kontenera na śmieci musi być dobrze przemyślane. Oczywiście własna działka stawia zdecydowanie mniejsze ograniczenia i nikomu prócz nas sam kontener nie będzie przeszkadzał, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że lokalizacja kontenera na gruz musi przewidywać jego wielkość plus dojazd samochodu firmy komunalnej (więcej szczegółów na lad.kalisz.pl).

Jeśli mieszkamy w zabudowie wielorodzinnej, podstawienie kontenera na gruz może okazać się nieco bardziej problematyczne, gdyż musimy jego lokalizację skonsultować z jednostką zarządzającą danym obszarem, np. spółdzielnią mieszkaniową. Kontener na śmieci nie może ograniczać ruchu pieszych i pojazdów na osiedlu.

Gdzie zamówić kontener na śmieci po remoncie?

Najlepiej kontaktować się ze sprawdzonymi, lokalnymi firmami, które dają dobre ceny, działają szybka i sprawnie. Na terenie Kalisza i bliskich okolic warto zapytać o ofertę cenioną w regionie firmę ŁAD (lad.kalisz.pl)