Czym jest laserowe wybielanie zębów?

reham (9).jpg

Coraz więcej osób decyduje się na laserowe wybielanie zębów, bo dzięki temu możliwe staje się uzyskanie pięknego uśmiechu. Śnieżnobiałe uzębienie dodaje atrakcyjności. Oczywiście istotne jest to, aby zabieg był przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Domowe metody mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Na czym polega Laserowe wybielanie zębów Gorzów?

Obecnie jest wiele sposobów na wybielanie zębów, a najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zrobienie tego za pomocą lasera. Nakłada się na dziąsła specjalny żel, który pełni funkcję ochronną. Istotne jest to, aby utwardzić preparat za pomocą światła lampy UV.

Następnym krokiem jest nałożenie preparatu wybielającego z nadtlenkiem wodoru. Potem przystępuje się do naświetlenia uzębienia niebieskim światłem lasera. Substancje w preparacie wnikają w szkliwo i zębinę. Dochodzi do wybielenia powstałych przebarwień.

Czy do laserowego wybielania zębów trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać?

Laserowe wybielanie zębów wymaga odpowiedniego przygotowania. W pierwszej kolejności trzeba odwiedzić gabinet stomatologiczny, aby uzupełnić powstały ubytki. Jeśli się tego nie zrobi, to niestety istnieje sporo ryzyko, że dojdzie do nadwrażliwości. Mogą powstać nawet uszkodzenia.

Kolejną kwestią jest usunięcie płytki nazębnej i kamienia. Warto wobec tego przeprowadzić dokładne oczyszczanie zębów. W ten sposób możliwe stanie się uzyskanie jeszcze lepszych efektów po przeprowadzeniu zabiegu laserowego wybielania zębów.

O czym pamiętać po laserowym wybielaniu zębów?

Po wybielaniu zębów za pomocą lasera istotne jest to, aby pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jeśli uzyskane efekty mają być długotrwałe, to znaczenie ma przestrzeganie białej diety. Oznacza to niespożywanie produktów zawierających barwniki. Nie powinno się pić kawy, herbaty i wina. Unikać należy między innymi buraków, jagód i wiśni.

Bardzo ważna jest także delikatna pielęgnacja zębów, bo po wybielaniu są one wrażliwe na działanie ciepła, zimna, cukru i kwasów. Powinno się stosować pasty dla wrażliwych zębów i czyścić je szczoteczką z miękkim włosiem. Wystrzegać należy się także palenia papierosów.