Domofon bezprzewodowy – jak wybrać właściwy?

Domofony to przydatne urządzenia, dzięki którym poczujesz bezpieczniej i pewniej w swoim domu. Jeśli stoisz przed wyborem konkretnego domofonu, przeczytaj koniecznie ten tekst i poznaj zalety domofonów bezprzewodowych.

Domofon bezprzewodowy to przez wiele osób niedoceniane urządzenie. Tymczasem, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim domownikom, poprzez identyfikację wszystkich osób, które zamierzają dostać się na teren posesji czy do domu. Za pomocą możliwości rozmowy, można w prosty sposób zidentyfikować, kim jest osoba, która wkrótce wejdzie. Co ważne, domofony skutecznie eliminują liczbę osób, które wtargnęłyby na teren bez Twojej zgody.

Domofony bezprzewodowe – jak działają?

Domofony można podzielić na dwa rodzaje: analogowe oraz cyfrowe. Domofony bezprzewodowe zaliczają się do tej drugiej grupy, czyli urządzeń posiadających stałą liczbę żył w magistralach sygnałowych, występujących niezależnie od ilości użytkowników domofonu.

Bezprzewodowe domofony, jak również przewodowe domofony cyfrowe, wyróżniają się możliwością elektronicznego spisu wszystkich mieszkańców, jeśli są wykorzystywane w domowych systemach kontroli dostępu, gdzie zachodzi konieczność wpuszczenia określonych osób do więcej niż jednego domu (bloki, domy wielorodzinne). Wybrane bezprzewodowe domofony, gwarantują również możliwość otwarcia drzwi, jeśli zostanie poprawnie wpisany wcześniej zaprogramowany kod do domofonu.

Nowoczesne domofony bezprzewodowe należą do o wiele bardziej nowoczesnej technologii niż ich analogowe odpowiedniki.  W większości przypadków domofony bezprzewodowe są konstruowane w oparciu o technikę mikroprocesorową. Posiadają specjalne kasety bramowe wraz z klawiaturą cyfrową, dzięki której można wybrać numer lokalu lub wprowadzić kod. Kasety bramowe montowane w domofonach bezprzewodowych mają także wyświetlacze cyfrowe, na których można znaleźć numer konkretnego lokalu.

Co więcej, dzięki nowoczesnej technologii, można wybrać również dodatkowe informacje, o ile konkretny model domofonu umożliwia taką czynność. Co istotne, wyświetlacz montowany w domofonie, służy do obsługi serwisowej oraz programowania całego systemu. W przypadku domofonów cyfrowych zazwyczaj można spotkać się z prostą instalacją, która składa się zaledwie z dwóch żył, biegnących kolejnego do każdego z zamontowanych unifonów.