Jak kupować lampy przez internet? 5 porad, które warto poznać

Szukasz stylowego oświetlenia do swojego salonu albo do sypialni? W takim przypadku wiele interesujących modeli czeka na ciebie w internecie. Jeśli jeszcze nigdy nie kupowałeś lampy on-line, sprawdź 5 porad, które ci w tym pomogą!

1. Wybierz godny zaufania sklep

Najlepiej zakupy zrobić w takim sklepie, który zapewni nam bezpieczną i komfortową transakcję. W tym celu najlepiej wybierać takie sklepy internetowe, które mają pozytywne opinie od klientów – znajdziemy je bez problemu on-line na różnych stronach WWW. W ten sposób zwiększamy szansę na udaną transakcję.

2. Sprawdź politykę zwrotów i wymiany

Gdy kupujemy lampy on-line od sklepu internetowego, mamy 14 dni na rezygnacje z zakupu – w tym celu musimy powiadomić sprzedającego o odstąpieniu od umowy i potem odesłać produkt. Niektóre sklepy wychodzą w tym przypadku naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i oferują możliwość zwrotu w dłuższym terminie lub nawet za darmo. Warto więc sprawdzić politykę zwrotów oraz wymiany w danym sklepie on-line.

3. Dokładnie przeczytaj opis

Przy zakupach on-line nie mamy możliwości zapoznania się z produktem na żywo, dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z jego opisem. Zwróćmy uwagę na materiały, wymiary lampy, na to, jakie żarówki są do niej przeznaczone. Jeśli mamy jakiekolwiek dodatkowe pytania, warto skontaktować się ze sprzedającym.

4. Poszukaj różnych zdjęć

Na stronach internetowych sklepów najczęściej zobaczymy zdjęcia katalogowe. Możemy jednak spróbować poszukać także innych fotografii. W tym celu należy skopiować nazwę lampy i jej model i wkleić do wyszukiwarki i skorzystać z opcji „grafika”. Być może znajdziemy wtedy zdjęcia lamp na żywo, co będzie pomocne w podjęciu decyzji o zakupie.

5. Dopasuj lampę do wnętrza

Oczywiście, nie możemy zapominać również o tym, aby wybrana lampa pasowała do danej aranżacji. Niezależnie od tego, czy wybieramy lampy Philips czy innych producentów, warto zastanowić się, czy konkretny model wpisuje się we wnętrze, w którym ma się znaleźć. Pod uwagę powinniśmy wziąć stylistykę oraz kolorystykę, by lampa tworzyła z resztą aranżacji harmonijną kompozycję.