Piękna skóra w jednolitym kolorze
Schludny wygląd jest bardzo ważny. Jednolity koloryt skóry świadczy o dobrej kondycji całego ciała. Niestety pękające naczynka krwionośne mogą sprawić, że straci ona swój promienny wygląd, mimo że często nie jest to wcale objawem jednostki chorobowej. Odpowiednia pielęgnacja i laserowe zamykanie naczynek może przywrócić skórze atrakcyjny koloryt i promienność.
Laserowe zamykanie naczynek – u lekarza czy u kosmetyczki?
Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów na skórze naczyniowej jest laserowe zamykanie naczynek. Obejmuje ono zarówno redukcję zaczerwienienia na obszarze twarzy i dekoltu, jak i na nogach czy brzuchu. Gdy objawy pękających naczynek są mniej zaawansowane, wystarczy mniej skomplikowany zabieg laserowy zabieg wykonywany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Gdy pęknięć jest dużo, a ścianki naczyń bardzo osłabione konieczna jest wizyta u lekarza i zasięgnięcie jego opinii. To także specjalista powinien przeprowadzać zabieg w takim wypadku.
Jak pielęgnować skórę skłonną do pękania naczynek krwionośnych?
Jednakże samo zamknięcie popękanych naczynek nie pomoże gdy problem jest zaawansowany. Na miejscu znikających przebarwień powstaną nowe, a należy pamiętać, że liczba naczyń włosowatych ciała jest praktycznie nieskończona. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich kremów, z wyciągiem z kasztanowca i arniki, z bogatymi kompleksami witaminowymi i o lekkiej konsystencji. Po konsultacji z lekarzem warto również wprowadzić terapię lekami, ziołami lub suplementami diety.
Jakie są przyczyny pękania naczynek i kiedy udać się z tym objawem do specjalisty?
Istnieje kilka przyczyn wzmożonego pękania naczynek krwionośnych. Pierwszą z nich jest wrodzone osłabienie ścianek naczyń. Drugim problemem mogą być występujące zmiany hormonalne, zarówno gdy chodzi o choroby, jak i zmiany zachodzące z wiekiem. Inną przyczyną wystąpienia przebarwień może być nieodpowiednia pielęgnacja i przebywanie w miejscach o ujemnej temperaturze oraz wystawienie skóry na wiatr. Naczynka mogą pękać pod wpływem zamarzania mikroskopijnych kropli wody.