Nauka języka obcego bez trudu? Szkoła języków obcych Wrocław zapewnia, że to możliwe

Żyjemy w świecie, w którym przemieszczanie się ludzi nie jest już czymś, co wywołuje zdziwienie. Dzisiaj tutaj, jutro tam – podróżujemy, bo chcemy coś zobaczyć, wyjeżdżamy za pracą, w poszukiwaniu przygód, kogoś bliskiego. Granice nie stanowią większego problemu, jedynie co może utrudniać kontakt z innymi ludźmi jest brak znajomości języka obcego. Na świecie ludzie porozumiewają się w wielu językach. Poznać je wszystkie nie – to zadanie przerastające chyba nawet największy talent lingwistyczny. Jednak na szczęście jest kilka języków, które można nazwać międzynarodowymi, a które ułatwiają ludziom porozumiewanie się. Warto poznać choć jeden z nich, by spełniać swoje marzenia o podróżach, poznawaniu nowych ludzi. Ale jak zdobyć tą umiejętność? Odpowiedź wydaje się prosta – szkoła języków obcych Wrocław, a także większość szkół językowych w całym kraju, kursy online. Wystarczy jedynie chcieć.

Szkoła języków obcych Wrocław – nauka nie musi być monotonna

Na początku trzeba powiedzieć sobie wyraźnie – każdy z nas preferuje inny model nauczania. Jednemu pasuje model klasyczny – który znany jest z wielu szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nauka polegająca głównie na korzystaniu z podręczników, uczeniu się na pamięć regułek i słówek. Nauka z naciskiem na gramatykę, a mniejszą wagą na naukę swobodnej wypowiedzi. Inni preferują naukę samodzielną z nauczycielem lub z wykorzystaniem sieci internetowej i tego co znajdą w sieci. Jeszcze inni stawiają głównie na naukę skierowaną na to by potrafić porozumiewać się z innymi. Jest też kierunek taki, by połączyć zarówno naukę zasad gramatyki, pisania, czytania i swobodnej wypowiedzi w jednym. Czy taka opcja jest możliwa? To wygląda na próbę łączenia ognia z wodą. Jednak są szkoły, które potrafią takie cuda uczynić. Między innymi ta szkoła języków obcych Wrocław opracowała autorski program, który pozwolił na rozłożenie po połowie aspektów związanych z gramatyką oraz z praktyczną nauką języka obcego.

Nauka jest może nietypowa, bo całkowicie zrezygnowano z korzystania z podręczników. W zamian zaproponowano korzystanie z licznych pomocy naukowych, które pozwalają na szybkie opanowanie zasad gramatyki, nauce słownictwa. Trzeba przyznać również, że właściciele szkoły oraz cały personel wychodzi z założenia, że nauka jest szybciej przyswajana, kiedy można się jej uczyć bez zbędnego stresu. To właśnie dlatego w szkole języków obcych Wrocław, słuchacze mają możliwość uczenia się w towarzystwie zwierząt. Jak bowiem odkryli naukowcy, obecność zwierzaków wpływa pozytywnie na szybkość nauki. Każdy ma możliwość wyboru nauki indywidualnej lub też w niewielkich grupach.

Osoby, które chcą się uczyć w grupach są dobierane nie tylko pod kątem stopnia zaawansowania, ale również zainteresowań, wieku, czy też nawet preferowanego sposobu nauczania. Zarówno nauka indywidualna jak i w niewielkich grupach ma swoich zażartych zwolenników i przeciwników, więc każdy ma prawo wyboru, jak się chce uczyć. Najważniejsze jest to, by stworzyć odpowiednią atmosferę, w której nauka nie będzie się kojarzyć z wysiłkiem umysłowym, ale raczej z miłym spotkaniem, podczas którego nauka niejako sama wchodzi do głowy.

Dla kogo są zajęcia w szkole języków obcych Wrocław?

Można się spotkać z opiniami, że nauka języków obcych jest przeznaczona wyłącznie dla osób młodych. Sporo głosów uważa nawet, że tylko młody umysł jest na tyle chłonny, że nauka języka idzie niejako „z górki”. Jednak jak pokazują badania, umysł osób starszych, dojrzałych równie dobrze, jeśli nie lepiej przyswaja sobie naukę. Jest to związane z tym, że umysł osoby dorosłej jest zdolny lepiej się skupić na danym przedmiocie, a co za tym idzie łatwiej mu się uczyć. Z takiego też punktu wychodzi szkoła języków obcych Wrocław, której to intensywne kursy angielskiego i niemieckiego dla dorosłych przeznaczone są dla osób w każdym wieku od maluchów, do seniorów. Program jest dostosowany tak, że niezależnie od tego ile się ma lat, można znaleźć coś dla siebie. Wystarczy tylko chcieć się uczyć.