Jak wymienić rolki do kabiny prysznicowej? Wybór, zakup i montaż rolek

dobra (18).jpg

Z czasem rolki używane do przesuwania drzwi w kabinie prysznicowej mogą przestać działać sprawnie. Gdy ich mycie nie pomaga, rozwiązaniem jest wymiana rolek na nowe. Jak je dobrać i zamontować?

Jak wybrać właściwe rolki do drzwi kabiny prysznicowej?

Jeżeli rolki do kabiny nie przesuwają się już płynnie albo zostały one uszkodzone i drzwi wyskakują z prowadnic, należy zamontować nowe elementy tego typu, by korzystanie z kabiny było wygodne.

W pierwszym kroku konieczne będzie zakupienie odpowiednich rolek przeznaczonych do posiadanej przez nas kabiny.

Aby dobrać właściwe rolki do kabiny prysznicowej, konieczne jest uwzględnienie producenta i typu posiadanej kabiny. Na podstawie jej modelu można dobrać odpowiednie rolki. Jeżeli jednak nie mamy informacji o typie kabiny, konieczne będzie zmierzenie rolek pod kątem ich średnicy i uwzględnienie ich sposobu montażu.

Rolki do kabin prysznicowych – gdzie można je kupić?

Rolki i suwaki przeznaczone do kabin prysznicowych i brodzików oferowane są przez wiele sklepów, między innymi przez sklepy producentów kabin oraz przez sklepy oferujące części zamienne do wyposażenia łazienkowego.

Najszerszy wybór części zamiennych tego typu znaleźć można w sklepach internetowych. Online można też łatwo wyszukać niezbędne elementy i porównać ich ceny, by kupić je bez przepłacania.

Jak zamontować rolki w kabinie prysznicowej krok po kroku?

W pierwszym kroku należy zdemontować drzwi z ramy kabiny prysznicowej. Wiele nowoczesnych kabin ma specjalne przyciski przy rolkach, które umożliwiają zdemontowanie drzwi z prowadnic. Na początku należy zdemontować elementy od dołu, a potem od góry drzwi.

Następnie można zdemontować dotychczasowe rolki do kabiny prysznicowej. Należy odkręcić je za pomocą wkrętaka, a potem wyczyścić miejsce ich montażu.

Ostatnim krokiem będzie zamontowanie nowych rolek do kabiny prysznicowej. Należy nałożyć je na drzwi, a następnie przykręcić. Potem drzwi umieszcza się na prowadnicach oraz można je wyregulować, aby działały sprawnie.