Kabiny wyższej klasy

Kabiny wyższej klasy

Funkcjonalność i gustowne wykonanie są opoką, na której wznosi się duchowy i fizyczny projekt każdej łazienki. Ważnym elementem realizacji tych projektów jest oczywiście montaż kabiny prysznicowej, która w obecnych czasach może mieć nie tylko funkcję użytkową poświęconą higienie, ale przede wszystkim stawać się miejscem relaksu. Dowiedz się więcej zapoznając się z poniższym tekstem.

Kabina prysznicowa niezbędnym elementem łazienki

Prysznic pomaga ukoić nerwy, oczyścić się i w pewien sposób przejść w inny wymiar. Prysznic stał się więc nie tylko przywilejem, ale pewnego rodzaju podstawą każdego mieszkania i domu, w którego łazience nie może go zabraknąć.

Typ kabiny prysznicowej różni się w zależności od liczby ścian, oparcia na ścianach bądź wnękach łazienki oraz rodzaju przyłączy hydraulicznych jakimi dysponuje łazienka. Kluczowym parametrem jest również wielkość łazienki, nie każda łazienka zmieści przecież każdą kabinę.

Typy kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe nie są takie same. Każdy model ma własny, unikalny walor i jakość, jedne są wytrzymalsze inne bardzo słabe. Wszystko zależy od dobranych materiałów, baterii prysznicowej oraz funkcji jakie dany prysznic ma pełnić. Przykładowo prysznice klasyczne to zwykłe urządzenia do higieny wyposażone w ścianki, drzwi i baterię do kąpieli. Czym innym są tak zwane prysznice luksusowe oraz prysznice wzbogacone, do których zalicza się Kabina prysznicowa armazi.

Prysznice wzbogacone to tradycyjne prysznice z elementami rekreacji. Mogą to być dysze do hydromasażu, wbudowane elementy świetle oraz wodoodporne zestawy do odtwarzania muzyki. Coraz częstszym elementem kabin prysznicowych wzbogaconych, są urządzenia do zamiany kabiny prysznicowej w saunę. Przykładem pryszniców wzbogaconych jest między innymi kabina prysznicowa armazi.

Nowatorskie kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa armazi istnieje także w gatunku walk in, wyposażona w wysokiej jakości szklane ścianki i drzwi, które uzupełniają przestrzeń ze wszystkich stron zapewniają porządek w łazience z brodzikiem jako podstawą. Tego typu kabiny są wyposażone w specjalną powłokę zapobiegającą powstawaniu trwałych zabrudzeń.

Opracowywanym w fazie testów urządzeniem jest natomiast kabina prysznicowa super arm. Jak zapewniają specjaliści będzie to kabina prysznicowa połączona z sauną oraz jacuzzi. Prace koncepcyjne nad tym nowoczesnym rozwiązaniem wciąż jednak jeszcze trwają, jeśli jednak się powiodą, polski rynek może znów przejść rewolucję.