Kluczbork i okolice – co warto tu zobaczyć?

Kluczbork i okolice – co warto tu zobaczyć?

Kluczbork to malownicze miasto położone w województwie opolskim, które leży dokładnie na pograniczu Niziny Śląskiej i Wyżyny Śląskiej. Przez miasto przepływa rzeka Stobrawa, a także potok o nazwie Baryczka Mała. Kluczbork ma wiele ciekawych miejsc wartych zwiedzenia. Kluczbork atrakcje to przede wszystkim zabytkowe budynki i park miejski.

Centrum Kluczborka – co warto tu zobaczyć?

Kluczbork atrakcje to różne miejsca i zabytki, które znajdziemy na mapie tego miasta. Jeśli chcemy poznać Kluczbork, to warto rozpocząć zwiedzanie od jego centrum, czyli kluczborskiego rynku. Tutaj zobaczymy ratusz zbudowany w XVIII wieku oraz dwie barokowe kamienice. Dalej warto wybrać się na deptak miejski, który obejmuje ulice Piłsudskiego i ulice Krakowską. Przy deptaku stoi jeden z najbardziej znanych i cenionych w tym mieście zabytków: gotycki kościół pw. Chrystusa Zbawiciela. Turyści mogą z wieży tego kościoła podziwiać panoramę Kluczborka.

Ciekawym miejscem w centrum Kluczborka jest również ulica Mickiewicza, gdzie można zwiedzić Kluczborski Dom Kultury oraz stary budynek poczty polskiej. Niedaleko ulicy Mickiewicza znajdują się także mury obronne miasta wzniesione w XV wieku. W Kluczborku warto również zobaczyć Muzeum im. Jana Dzierżona, które jest charakterystyczne ze względu na wieżę ciśnień.

Park miejski w Kluczborku – największy kompleks zieleni w mieście

Park miejski w Kluczborku to jedna z największych atrakcji w tym mieście. Park ten liczy sobie 22,3 ha powierzchni. Na jego terenie rośnie wiele pięknych drzew oraz różnych roślin. W przybliżeniu znajdziemy tu aż 200 gatunków roślin. W parku znajduje się staw oraz fontanna. Na stawie rosną lilie wodne.

Kluczbork atrakcje to na pewno park miejski i jego okolice. Na terenie parku zobaczyć można pomnik Ofiar I Wojny Światowej, a także kościół katolicki p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Park ma wyznaczoną ścieżkę rowerową, która zmierza do miejscowości Bąkowo. Osoby lubiące ruch i przyrodę na pewno będą zadowolone z przebywania w tym parku.