Komu zlecić restrukturyzację spółki kapitałowej?

Gdy nasza firma przeżywa trudności finansowe warto poszukać partnera, który zgodzi się na zawarcie umowy o fuzji, czyli przekształceniu dwóch firm lub ich części w nową spółkę. Procesami fuzji od lat zajmują się prawnicy Derek/Flak z Katowic, a skuteczność i sprawność działania kancelarii potwierdzają umieszczone na stronie https://derekflak.pl/fuzje-i-przejecia-ma/ opinie zadowolonych klientów.

Dlaczego firmy łączą się w nowe spółki?

Powodów do restrukturyzacji jest wiele. Najczęściej kontrahentów do fuzji poszukują niewielkie firmy, które z powodu kryzysu znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Przed ogłoszeniem upadłości może je ochronić fuzja z silnym partnerem.

Zamożne firmy z kolei poszukują chętnych do fuzji z dokładnie odwrotnych powodów. Często w takich przedsiębiorstwach skumulowany jest znaczny kapitał inwestycyjny. Fuzja to doskonała okazja do dobrego ulokowania i pomnożenia tego kapitału.

Z fuzji korzystają także klienci, dostawcy, kontrahenci. Na rynku pojawia się udoskonalony produkt, często w niższej atrakcyjnej cenie.

Dzięki fuzjom chronione są miejsca pracy. Oczywiście w procesie przekształcania firm często redukuje się zatrudnienie, ale większość pracowników dotychczasowych odrębnych przedsiębiorstw znajduje zatrudnienie w nowo powołanej spółce. Dodatkowo w najbliższej perspektywie na horyzoncie jest zawsze podwyżka wynagrodzeń.

Fuzja to także szansa na dofinansowanie unowocześnienia procesów technologicznych. W nowej firmie dokonuje się także licznych zmian w obszarze zarządzania.

Jak przeprowadzić fuzję?

Przygotowanie fuzji i jej przeprowadzenie to bardzo trudne zadanie, które możliwe jest do wykonania wyłącznie przy wydatnym współudziale prawników specjalizujących się w prawie spółek handlowych.

W gronie kancelarii prawnych działających na rynku szczególnie godną polecenia jest firma prawników Derek/Flak. Zamieszczony na stronie https://derekflak.pl/fuzje-i-przejecia-ma/ liczący wiele pozycji katalog usług prawnych oraz szeroka tematyka zagadnień gospodarczych, jakimi zajmują się prawnicy z tej kancelarii to wynik doskonałej znajomości tematyki restrukturyzacji i wieloletniego doświadczenia w branży.

Planując przeprowadzenie fuzji możemy zlecić kancelarii sporządzenie dokumentacji oraz udział w negocjacjach. Obecność prawników podczas rozmów z kontrahentami pozwoli uniknąć błędów oraz pułapek, które mogłyby zaszkodzić kondycji finansowej przedsiębiorstwa.