Al Pari – poznański dostawca ekogroszku

Do ogrzewania domów nadal stosuje się węgiel, nawet teraz, gdy ceny tego stałego paliwa wzrosły. Takie paliwo stałe, które spala się w celu uwolnienia potrzebnej energii, aby zapewnić ciepło, oferuje poznańska firma. Wchodząc na stronę alpari.com.pl, można zamówić np. popularny ekogroszek. Co jeszcze wiemy na temat owego przedsiębiorstwa i czym charakteryzuje się ten opał?

Detaliczny dostawca opału z Poznania

Zanim skupimy się na różnicach między węglem a ekogroszkiem, najpierw opiszemy wspomnianą na wstępie firmę. Okazuje się, że działa ona już od 25 lat i zajmuje się bezpośrednią sprzedażą opału. Co ciekawe jej siedziba znajduje się na terenie Poznania, ale mimo to dostarczy towar wysokiej jakości za granicę oraz do innych regionów Polski. To spore udogodnienie dla wszystkich zainteresowanych klientów (także tych hurtowych odbiorców). Na stronie alpari.com.pl jest informacja, że to przedsiębiorstwo jest autoryzowanym dostawcą dysponującym dużym składem węgla grubego oraz średniego charakteryzującego się różnymi wartościami opałowymi (mowa chociażby o kostce, orzechu itp.).

Oczywiście oferta jest bogatsza. Na liście produktów nie brakuje także koksu oraz ekogroszku. W przypadku tego drugiego produktu, mamy do czynienia z kwalifikowanym paliwem stałym. Pojawił się on w polskich gospodarstwach domowych dopiero w ostatnich dekadach, stając się sporą konkurencją dla drewna czy gazu. Tworzy się go na bazie węgla kamiennego albo brunatnego w taki sposób, aby miał specjalne parametry (np. wysoką kaloryczność, niską spiekalność, zawartość siarki itd.). Kiedy się go używa, nie doprowadza się do powstawania dymu – pomaga w tym zautomatyzowany kocioł z podajnikiem.

Różnice między ekogroszkiem a zwykłym węglem

Warto zakupić ekogroszek na alpari.com.pl, gdyż jest on ekologiczny i ma mniejszą wielkość ziarna niż węgiel. Ogrzewając nim mieszkanie, nie przyczynimy się do emisji różnych szkodliwych substancji, szczególnie dwutlenku węgla. Ziemska atmosfera będzie bezpieczna. W przypadku węgla jest inaczej, bo ma on w swoim składzie o wiele więcej popiołu.

Dochodzi jeszcze jedna kwestia, która przemawia na korzyść ekogroszku. W przypadku stosowania węgla, musimy liczyć się z tym, że nie będzie on tak szczelnie, profesjonalnie zapakowany. Stąd szybko stanie się wilgotny, co może doprowadzić do występowania rdzy na piecu. Dodatkowo pojawią się groźne dla środowiska związki siarki, które w połączeniu z mokrym opałem staną się jeszcze bardziej groźne.

Zalety i wady ekogroszku

Ekogroszek dostępny na alpari.com.pl ma zatem sporo zalet, dlatego warto się na niego zdecydować, chyba że nie ma się odpowiedniego kotła, wtedy pozostaje zakup klasycznego, kamiennego węgla opałowego. Jednak ten pierwszy produkt ma drobniejsze ziarno i nie sprawia problemów przy obsłudze pieca (unikamy ciągłej kontroli systemu grzewczego, oszczędzamy czas, bo wydajny ekogroszek dosypujemy tylko co pięć dni). Do tego dochodzi ekonomiczny aspekt ogrzewania.

Jednak jest także widoczna pewna wada. Chcąc stosować ów surowiec, trzeba najpierw zakupić specjalny piec z kotłem retortowym. Bez takiego sprzętu ogrzanie domu okazuje się niemożliwe, a jego koszt naprawdę wysoki. Co więcej, jeżeli nawet będziemy dysponować pokaźną gotówką, to pojawią się kolejne minusy. Chodzi o to, że będą nas czekać jeszcze systematyczne przeglądy pieca, o których nie wolno zapominać, aby nie doprowadzić do awarii i zablokowania wlotu komina przez sadze.