Leczenie łysienia – jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Leczenie łysienia – jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Problem łysienia dotyczy sporej części populacji – wśród najczęstszych przyczyn wypadania włosów można wymienić między innymi uwarunkowania genetyczne. Oprócz tego do przedwczesnej utraty włosów mogą przyczynić się także zmiany hormonalne.

Najczęstsze przyczyny łysienia

Łysienie to problem, z którym boryka się coraz więcej osób – wśród najbardziej powszechnych przyczyn łysienia można znaleźć między innymi osłabienie włosów związane ze starzeniem się organizmu. Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy jednak nie tylko osób starszych – w przypadku młodszych pacjentów wypadanie włosów może wynikać między innymi z uwarunkowań genetycznych, na osłabienie kondycji włosa ogromny wpływ ma także długotrwały stres.

Oprócz tego włosy mogą wypadać również na skutek zaburzeń równowagi hormonalnej organizmu, niekiedy łysienie może zostać spowodowane także przyjmowaniem leków. Nadmierne wypadanie włosów bardzo często stanowi również wynik nieprawidłowej diety, w wielu przypadkach łysienie może zostać wywołane także przez choroby takie jak łojotokowe zapalenie skóry czy łupież.

Leczenie łysienia Katowice – diagnostyka

Osoby borykające się z problemem łysienia powinny pamiętać o tym, że prawidłowa diagnostyka odgrywa kluczową rolę w całym procesie leczenia. Podczas diagnostyki łysienia lekarze skupiają się nie tylko na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, ale zlecają także wykonanie szeregu specjalistycznych badań.

W trakcie diagnostyki łysienia bardzo często wykonywany jest między innymi test pociągania, specjaliści od leczenia łysienia posługują się także badaniem polegającym na dokładnym przeanalizowaniu pod mikroskopem stanu cebulek włosowych pacjenta.

Leczenie łysienia Katowice – najpopularniejsze zabiegi

Pacjenci decydujący się na leczenie łysienia w Katowicach mają do wyboru kilka rodzajów terapii – warto pamiętać o tym, że rodzaj, intensywność oraz przebieg leczenia powinny zostać dopasowane do stopnia zaawansowania i przyczyn problemu.

Jednym ze skutecznych zabiegów pomagających we wzmocnieniu włosów i zahamowaniu ich nadmiernego wypadania jest mezoterapia igłowa. Oprócz tego w leczeniu łysienia bardzo często wykorzystywane są także zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. Do skutecznych i popularnych metod leczenia łysienia można zaliczyć także karboksyterapię.