Dlaczego Polacy coraz częściej zlecają zakładanie ogrodów? Analizujemy…

Aranżacja przestrzeni wokół domu wydaje się czymś bardzo prostym i przyjemnym… do czasu, gdy wymarzoną stylizację znalezioną w sieci lub branżowym katalogu zdecydujemy się przenieść na własne podwórko. Okazuje się, że sporo problemów i dodatkowych kosztów oszczędza Polakom korzystanie z profesjonalnej firmy zakładającej ogrody. Dlaczego to ciekawa alternatywa, co oferuje i kto najbardziej na tym skorzysta? Pytamy specjalistę z serwisu MG-Ogrody.pl.

Dlaczego klienci zgłaszają się po zakładanie ogrodów? O co najczęściej pytają?

Jak się okazuje, zwykle chodzi o dwie kwestie: wiedzę techniczną na temat tego jak przeprowadzić projektowanie ogrodów oraz zaplecze sprzętowe by tego dokonać – podkreśla rozmówca. Zakładanie ogrodów, a później także ich pielęgnacja, wymaga wiedzy z dziedziny budownictwa ziemnego, hydrogeologii, architektury krajobrazu, botaniki itd. To dość kompleksowa porcja wiedzy technicznej, której większość klientów nie posiada, bo nigdy nie miała potrzeby się z nią zetknąć. Nadrobienie tego typu informacji, np. z poradników czy blogów wymaga zaangażowania sporej ilości czasu i energii. Dlatego zakładanie ogrodów często zleca się dzisiaj na zewnątrz.

W Polsce uwagę zwraca się także na rozwiązania kompleksowe. Klienci lubią obsługę od A do Z, dlatego wybierają firmę zakładającą ogrody przydomowe, by wsparła ich w procesie projektowania ogrodów, realizacji, a później w ewentualnym utrzymaniu zieleni w ogrodzie.

Z całą pewnością jedną z kluczowych kwestii rosnącej popularności takich przedsiębiorstw w Polsce jest kwestia zaplecza sprzętowego/maszynowego. Zakładanie ogrodów wymaga wykorzystania nierzadko ciężkiego sprzętu budowlanego, klienci zwyczajnie nie posiadają dostępu do takich urządzeń, a kupno lub wynajem to spore dodatkowe koszty, zwłaszcza, że obsługa wielu maszyn ogrodowych wymaga wiedzy technicznej oraz doświadczenia.

Fot. Mg-Ogrody.pl – projektowanie i aranżacja ogrodów

Zakładanie ogrodów szansą na realizację „projektu marzeń”?

Często tak do tego podchodzimy. Większość klientów zanim skontaktuje się z nami sama szuka informacji jak zaprojektować ogród krok po kroku. Wówczas okazuje się jednak, że obiegowe informacje dotyczą prostych aranżacji i kompozycji ogrodowych, nie zaś tych zaawansowanych architektonicznie. Zaczynają się schody związane ze zbieraniem ofert od różnych podwykonawców, a projekt staje się mglisty, skomplikowany i angażuje olbrzymią ilość czasu oraz uwagi.

Tymczasem zakładanie ogrodów z profesjonalną firmą, która wszystkie te usługi prowadzi w jednym miejscu, wydaje się być bardzo wygodną alternatywą. W MG-Ogrody.pl prowadzimy klienta przez każdy etap, od projektowania ogrodów, przez realizację projektu, po całą gamę usług dodatkowych. Oczywiście jeśli klienci są zdeterminowani do samodzielnej realizacji swojej wizji, umożliwia się wynajem sprzętu ogrodowego oraz maszyn. Na rynku panuje w tym zakresie pełna elastyczność i usługi związane z zielenią, w tym zakładanie ogrodów, bardzo się w Polsce rozwinęły. Osobiście twierdzę, że to spory krok do przodu, bo profesjonalne projektowanie ogrodów przekłada się na to, że nasz rodzimy krajobraz jest piękniejszy, pełniejszy, bardziej harmonijny.

Zakładanie ogrodów: ile kosztuje projekt? Czy to duży wydatek?

To pojęcie względne, średnio za projekt ogrodu do 1 000 m kw w Polsce trzeba wydać 1 200 – 2 500 zł, bardziej skomplikowane projekty sięgają cenami nawet 5 000 zł. Jednakże każda firma wycenia te usługi indywidualnie więc warto pytać u lokalnej firmy prowadzącej projektowanie ogrodów (więcej na MG-Ogrody.pl).