Na czym polega makijaż permanentny brwi i jaka jest jego cena?

Makijaż twarzy jest to dosyć czasochłonna i często mniej lub bardziej skomplikowana metoda, aby zapewnić kobiecie niebywałego uroku. Problem w tym, że cały proces trzeba codziennie powtarzać, co bardzo szybko staje się uciążliwe. Okazuje się jednak, że kobieta może uskutecznić i skrócić wykonywanie makijażu, chociażby o zastosowanie makijażu permanentnego brwi. Mimo że kosmetyki z twarzy są stosunkowo nietrwałe i wynika dodatkowa potrzeba ich usuwania z powierzchni twarzy dla zachowania zdrowej skóry, to, jako że brwi wymagają równie czasochłonnej stylizacji, mogą zostać ukształtowane i zabarwione na dłużej bez szkody dla ciała. Osoby zainteresowane kosmetyką ciała powinny bliżej poznać świat kosmetyki, przeglądając takie strony poradnikowe jak http://www.silvanspa.pl/manicure-hybrydowy-co-warto-wiedziec/, chcąc wiedzieć o kosmetologii jak najwięcej, co bez wątpienia przyda się w codziennym życiu. Jak wygląda nakładanie makijażu permanentnego, opowie poniższy artykuł.

Metody stylistyczne brwi

Aby makijaż brwi uczynić trwałym, należy zastosować którąś z metod permanentnego makijażu brwi. Najczęściej kobieta wybiera jedną z trzech popularnych metod:

  • metoda piórkowa,
  • metoda pudrowa,
  • metoda wynikająca z połączenia dwóch uprzednio wymienionych.

Na czym polegają owe metody? Metoda piórkowa polega na wtłoczeniu za pomocą sterylnej igły specjalnego tuszu pod skórę na brwiach. Dzięki tej metodzie kolor brwi staje się intensywny i głęboki. Jeśli naturalne brwi są cienkie i rzadkie, na ich powierzchni są dosłownie dorysowywaniu brakujące włoski. Metoda ta nie różni się zbytnio od tatuażu. Inną jest metoda pudrowa, która polega również na wtłoczeniu pod skórę, ale nie tuszu, jak w metodzie piórkowej, ale pigmentu. Pigment można dobierać w zależności od oczekiwanych rezultatów, czyli możliwe staje się uzyskanie przejścia od głębokiego i intensywnego koloru w inne jego tonacje. Metoda łączona natomiast stanowi połączenie tych dwóch. Efekty, jakie się nią uzyskuje, są naprawdę ciekawe i łączą w sobie wszystkie zalety obu wcześniejszych.

Higiena w makijażu permanentnym

Jako że metody te pozostawiają na skórze niewielkie i niebolesne ranki, choć pewien dyskomfort może się pojawić, to należy dbać o skórę tej części twarzy. Wykonując makijaż permanentny w Krakowie, należy zaopatrzyć się w kremy witaminowe do pielęgnacji skóry. Najważniejsze witaminy w czasie regeneracji skóry to witamina A  oraz witamina E. Wtedy czas gojenia się ulega skróceniu, a uczucie dyskomfortu znacznie słabnie.

Ceny makijażu permanentnego

Ceny jak za makijaż o takiej trwałości nie są wcale wygórowane. Jako że makijaż permanentny brwi wymienionymi metodami ma trwałość aż do roku, jest to bardzo dobra inwestycja. Dopiero po tym czasie zaczyna się rozjaśniać, aby po czasie około 3 lat zniknąć. Koszt to około 500 złotych za metodę piórkową i nieco mniej za pudrową, ale w zależności od ilości pracy z brwiami klientki może ulec niewielkim wahaniom.