Niesterylne kompresy niejałowe

sklep salva (19).jpg

Rynek medyczny ma aktualnie do zaoferowania wiele preparatów, których celem jest leczenie najróżniejszych dolegliwości. To także różne akcesoria, jakie przydają się m.in. przy opatrywaniu ran. Jeżeli mowa już o tej drugiej grupie, to warto wspomnieć o kompresach niejałowych, jakie znajdują szerokie zastosowanie w szpitalach, itd.

Szerokie zastosowanie kompresów niejałowych

Kompresy niejałowe cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko jeżeli mowa o szpitalach, ale także gabinetach medycznych. Chętnie korzystają z nich salony kosmetyczne. To dzięki nim będzie można zadbać o utrzymanie odpowiednich warunków higienicznych. Tego rodzaju gazy są bardzo pomocne, jeżeli chodzi o oczyszczanie oraz dezynfekcję skóry (np. przed wykonaniem tatuażu), do nawilżenia, mycia przy ich pomocy sprzętu medycznego/kosmetycznego. Trudno tak naprawdę opisać zastosowanie, gdzie takie produkty można wykorzystać.

Kompresy niejałowe w warunkach domowych

Całkiem możliwe, że zdecydowana większość osób ma takie kompresy w swoich domach, a nie do końca nawet zdają sobie sprawę z ich obecności. Wszystko przez to, że często używa się ich przy pacjentach leżących, np. jako ochrona przed otarciami skóry, odleżynami. Można również użyć ich do wielu innych czynności, dzięki czemu utrzymanie higieny nie będzie stanowić tak dużego problemu. To, co jest ważne to ten fakt, że kompresy można bez trudu zakupić w aptekach. Warto zadbać o ich obecność w domu, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy się przydadzą.

Główne cechy kompresów niejałowych

Aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie takich opatrunków, należy wspomnieć o ich cechach. Wyróżnia je na pewno wysoka wytrzymałość, dzięki czemu są one w stanie doskonale poradzić sobie nawet w bardzo trudnych warunkach. Nie można także zapomnieć o ich elastyczności, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do danego kształtu. Wykonane z wielowarstwowej włókniny, są niezwykle chłonne, dlatego świetnie sprawdzają się jako mechaniczna bariera podczas opatrywania ran. Nie są one drogie. W opakowaniu na ogół można znaleźć kilkadziesiąt takich kompresów, więc w warunkach domowych taki zapas może starczyć na naprawdę długi czas, nie narażając na dodatkowe koszta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kompresy niejałowe.