Drewniane blaty do kuchni i łazienki – element modnego wnętrza

Drewno słynie z tego, że jest szlachetne, ekologiczne i naturalne, a także bardzo uniwersalne – można z niego wykonać różne elementy. Blaty drewniane w kuchni i łazience, meble czy schody bukowe cieszą się dużą popularnością. Tym razem skupmy się na blatach jako elemencie modnego wnętrza.

Blat drewniany – klasa i szlachetność

Blaty wykonane z drewna sprawdzą się w różnych wnętrzach – może to być zarówno kuchnia, jak i łazienka, w przestronnym domu, niewielkim mieszkaniu czy gabinecie. Można je wyprodukować z wielu rodzimych gatunków drewna – jak na przykład blaty dębowe czy bukowe, ale także z drewna egzotycznego, wyjątkowo solidnego i efektownego, mimo że droższego.

Trwałe, szlachetne i estetyczne blaty drewniane pasują do różnych aranżacji, a także świetnie harmonizują z wieloma innymi materiałami – jak szkło, beton czy cegła. Nic dziwnego, że blaty z drewna zdobywają coraz większą popularność w kuchni i łazience.

Blaty drewniane – naturalne i klasyczne

Ważne, aby wybrać dobrej jakości gatunek drewna. Na przykład dąb jest niezwykle estetyczny, ale też odporny i sprawdzi się idealnie. Jest tylko jedna zasada – regularna pielęgnacja. Starannie lakierowany lub olejowany zachowa swoje właściwości na długo i nie straci walorów użytkowych. Łatwe utrzymanie czystości i nieskomplikowana konserwacja to jedne z zalet tego materiału.

Blat dębowy w kuchni.

Piękne i solidnie wykonane blaty dębowe lub bukowe mogą być wykonane idealnie na wymiar, dzięki czemu świetnie wkomponują się w kuchnię lub łazienkę. Cechuje je solidne wykonanie, wysoka wytrzymałość i walory estetyczne. Blat dębowy w kuchni czy łazience prezentuje się wyjątkowo ładnie i często gości we wnętrzach – niezależnie od stylu, w jakim urządzamy mieszkanie czy dom.

Blat drewniany w łazience.

Ze względu na parametry techniczne polecamy m.in. dąb – nie tylko do wykonania blatów, ale również schodów, podłóg czy mebli. Poza tym wyprodukowane z niego elementy wyposażenia są stylowe, efektowne, świetnie współgrają z innymi materiałami. Trzeba jedynie pamiętać, by kupić środek do konserwacji drewna, który zabezpieczy go przed wilgocią. Impregnacja polegająca na wcieraniu w blat oleju doskonale zabezpiecza go od wewnątrz.

Nie są to wszystkie możliwe zastosowania drewna na blaty – można też wykonać blaty do gabinetu, które będą pełniły rolę biurka. To ciekawe rozwiązanie aranżacyjne w niewielkich mieszkaniach, domach, a nawet biurach. Moda na blaty drewniane nie przemija, gdyż prezentują się one stylowo i są łatwe w pielęgnacji.