O czym trzeba wiedzieć, by wybrać energooszczędne okna?

O czym trzeba wiedzieć, by wybrać energooszczędne okna?

Wybierając okna do domu, należy skoncentrować się na kilku sprawach. Okna muszą mieć dobre parametry termoizolacyjne, a także muszą wpływać pozytywnie na wygląd nieruchomości. Jak wybrać okna idealne?

Oszczędne okna – czyli jakie?

O tym, że okna powinny być oszczędne, że ilość uciekająca przez nie ciepła powinna być niewielka wiedzą wszyscy. Jednak już nie wszyscy wiedzą, jakie wymagania powinny spełniać okna i jakich oznaczeń należy szukać, by okna naprawdę były oszczędne.

Termoizolacyjność okna określa współczynnik przenikania ciepła, który oznaczony jest symbolem Uw. Wyższa wartość oznacza większą utratę ciepła, niższy współczynnik jest korzystniejszy. Decydując się na Okna w Gliwicach, warto skoncentrować się na modelach, których współczynnik przenikania ciepła będzie wynosił mniej niż 0,9 W/(m²·K).

Warto również pamiętać, że utratę ciepła zniwelują okna trzyszybowe. Wybierając okna w Gliwicach należy skoncentrować się na tych, których powierzchnia między szybowa wypełniona jest argonem. Dzięki temu można liczyć na duże oszczędności.

Warto również wiedzieć, jakie przewiewy będzie miało okno. Te parametry określone są liczbami od 1 do 4. Wybierając okna w Gliwicach warto zdecydować się na model, który oznaczony jest 4. Można być wtedy pewnym, że niekontrolowane przewiewy będą znikome, a koszty ogrzewania nie wzrosną, gdy tylko pogoda się pogorszy.

Uchylne czy przesuwne?

Wybierając okna w Gliwicach trzeba jeszcze zastanowić się nad kwestią komfortu użytkowania. Duże okna, które coraz częściej są montowane w domach bardzo, doświetlają przestrzeń. Dom wydaje się słoneczny, jasny i radosny, a jego mieszkańcy czują się komfortowo. Warto pamiętać, że światło dzienne wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Warto pamiętać, że wybierając okna w Gliwicach można zdecydować się na okna uchylne, czyli otwierane tradycyjnie lub przesuwne.

Okna przesuwne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca, by zastosować okno uchylne. Trzeba pamiętać, że otwarte skrzydło okna zajmuje miejsce, które już nie może być wykorzystane.

Bardzo ważnym elementem okien są ramy. Wybierając okna w Gliwicach należy skoncentrować się na tych, których rama jest sztywne. Dzięki temu okno będzie stabilne. W oknach PCV największą stabilnością charakteryzują się ramy o oznaczeniu A.

Zakup okien to duży wydatek. Trzeba jednak pamiętać, że na oknach nie można oszczędzać, gdyż jest to wydatek na długie lata. Okna, które będą miały dobre parametry będą służyły przez długi czas, a użytkowanie domu nie będzie kosztowne.