PKS Konin a kontakt z pasażerem

Dlaczego wiele (dawniej państwowych) spółek odnosi tak spektakularne porażki na dzisiejszym rynku? Między innymi dlatego, że sporo z nich to podmioty, które nie potrafią komunikować się z klientem. PKS Konin jest tu wyjątkiem, gdyż podmiot ten poczynił w tym kierunku olbrzymie postępy.

Komunikacja w konińskim PKS

PKS w tym mieście to podmiot, który jako jeden z niewielu otworzył swoją własną stronę w mediach społecznościowych. Dzięki temu potencjalni pasażerowie tego przewoźnika mogą od razu zapoznać się ze zmianami w rozkładzie jazdy, podyskutować o niektórych sprawach, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego niezwykłego podmiotu.

Dzięki kontaktom w mediach społecznościowych osoby zainteresowane tematyką PKS w Koninie mogą też porozmawiać z niektórymi osobami decyzyjnymi pracującymi w firmie. W ten sposób można dowiedzieć się, jakie aktualnie są oczekiwania pasażerów i co trzeba zrobić, aby chętniej korzystali z usług przewoźnika.

Skargi, zażalenia, wnioski

Tak oryginalny – jak na realia panujące w branży – model komunikacji sprawia, że firma niejako zbliża się do swoich klientów. A jeśli treści informacyjne są w tym przypadku połączone z zawartością multimedialną, to można mieć pewność, że w „kulturze obrazków” łatwiej znajdą one swych odbiorców.

Należy jednak pamiętać, że owo „zbliżenie” nie musi wyłącznie dotyczyć kwestii przyjemnych. Dzięki temu można łatwiej dotrzeć do właściwych organów ze skargą, zażaleniem, a także oceną działań podejmowanych przez przewoźnika. Takie rozwiązanie jest dużo korzystniejsze, niż wykonywanie połączeń telefonicznych, pisanie maili i wysyłanie listów.

Warto lepiej się poznać

To, że PKS Konin zaczął wykorzystywać w komunikacji z pasażerami platformy społecznościowe, jest prawdziwą gratką dla wielu różnych pasjonatów. Nie brak bowiem w Internecie społeczności, które koncentrują się na konkretnych modelach autobusów, zbierają stare rozkłady jazdy lub tablice kierunkowe.

Podsumowując, PKS w Koninie to firma, która – mimo swej etymologii – była w stanie odrobić lekcję dotyczącą komunikacji z pasażerami. Dziś takie zachowanie to podstawa, jeśli myśli się o odniesieniu sukcesu w branży transportowej lub innej usługowej.