Speed dating sposobem na samotność? Dlaczego warto spróbować szybkich randek?

Samotność w wielkim mieście? W dobie social mediów może wydawać się to absurdalne. Tymczasem wielu singli nie chce korzystać z popularnych aplikacji randkowych. Nie brakuje negatywnych doświadczeń z nimi związanych. Trudno też nawiązać wartościową relację w klubach nocnych czy dyskotekach. Dobrze poznać człowieka można tylko na spotkaniu twarzą w twarz, dlatego świetnym pomysłem na znalezienie miłości lub przyjaźni jest speed dating.

Czym są szybkie randki?

Speed dating to imprezy dla singli, podczas których można poznać wiele nowych osób. Organizowane są zazwyczaj w kameralnych lokalach, zamknięte dla gości z zewnątrz. Szybkie randki to przede wszystkim rozmowa, trwająca zwykle kilka minut. W wydarzeniu może brać udział wiele osób, dlatego szanse na spotkanie kogoś interesującego są ogromne. Nie ma ryzyka, że ktoś zostanie oszukany, tak jak bywa to w znajomościach internetowych.

Zasady

Na szybkie randki obowiązują zapisy. Do wybranego miejsca warto wybrać się odrobinę wcześniej. Kobiety otrzymują numery stolików, przy których siedzą. Panowie zaś wędrują między stolikami w określonym porządku. Dokładny czas trwania jednej rozmowy jest uzależniony od liczby uczestników. Początek i koniec szybkiej randki zazwyczaj jest sygnalizowany dzwonkiem. Na koniec należy wypełnić formularz i zaznaczyć osoby, z którymi chciałoby się skontaktować. 

Dlaczego warto?

Speed dating daje realną szansę na poznanie ciekawych ludzi, zwłaszcza w nowym mieście. Na spotkania singli przychodzą osoby zdecydowane na to, aby rozpocząć związek. Warto spróbować tej formy poszukiwania miłości, nawet jeśli nie wierzy się, w tą „od pierwszego wejrzenia”. O wyborze partnera decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście atrakcyjność fizyczna, która na profilach randkowych bywa przekolorowana. Drugi ważny aspekt nazywa się potocznie „chemią” i nie da się go odczuć inaczej niż w bezpośrednim spotkaniu. To trudne do zdefiniowania pojęcie oznacza rodzaj przyciągania, na pograniczu sfery fizycznej i emocjonalnej. Tutaj wiele zależy od fizjologii – chociażby zapachu, hormonów czy feromonów. Imprezy dla singli to także świetny sposób na przełamanie swojej nieśmiałości. Pomagają także wtedy, gdy trzeba popracować nad prezentacją i budowaniem pierwszego wrażenia.

Gdzie szukać szybkich randek

Spotkania dla singli organizowane są w całej Polsce. Eventy tego typu, wraz ze szczegółowymi opisami, można znaleźć na stronie minirandki.pl. Imprezy odbywają się m.in. w miastach takich jak Kraków, Katowice, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk i wielu innych.