Na zdrowie – o herbacie z kopru włoskiego

Wszystko zaczęło się w starożytnej Grecji. Wtedy nasiona kopru włoskiego chętnie służyły ludności jako zioło lecznicze i składnik ekstrawaganckich dań. Na przestrzeni wieków fenkuł swoją długowiecznością, zachęcił najbardziej opornych do rozpoczęcia zdrowego trybu życia. Też chcesz do nich dołączyć? Poznaj sekretną broń – herbatę z kopru włoskiego!

Herbata z kopru włoskiego – zasmakuj w zdrowiu!

Koper włoski to roślina, która powinna znaleźć się w Twoim kuchennym niezbędniku. Możliwości jej wykorzystania są niczym nieograniczone. Fenkuł stosuje się jako przyprawę podkreślającą walory smakowe dania. To także wspaniały ozdobnik każdego talerza – zieleń pięknie uwypukla ciepłe kolory owoców, warzyw i mięs. Z kopru włoskiego można także przyrządzić herbatę, dzięki której zadbasz o swoje dobre samopoczucie. Zobacz również Zdrowe herbaty na wiosnę.

Misja: trawienie

Ile razy w ciągu tygodnia zdarzyło Ci się, że zjadłaś posiłek, po którym czułaś się ociężała, zmęczona, bez sił do dalszego działania? Odpoczynek po sytym daniu jest jak najbardziej wskazany. Aby dodatkowo wesprzeć procesy trawienne, sięgnij po napar z fenkułu. Herbata z kopru włoskiego załagodzi również objawy zgagi oraz uśmierzy nieprzyjemny ból wywołany skurczem mięśni.

W trosce o zdrowie kobiet

Fenkuł bogaty jest w kwasy fenylowe, które wykazują łagodne właściwości „estrogenopodobne”. Kwasy te znalazły już zastosowanie w chińskiej medycynie do leczenia problemów hormonalnych. Koper włoski odpowiedzialny jest także za zwiększanie lipido oraz stymulację produkcji i przepływu mleka u kobiet w okresie laktacji. Co więcej, napar z fenkułu stosowany jest do leczenia nieregularnych krwawień u nastolatek oraz całkowitego braku miesiączki.

Dawniej zielarze stosowali anetol (główny składnik oleju kopru włoskiego) do leczenia problemów z układem rozrodczym kobiet. Współcześnie napar z fenkułu stosowany jest w celu redukcji efektów PSM, skurczów menstruacyjnych oraz objawów menopauzy.

Napar z kopru włoskiego zaliczany do zdrowych, wiosennych herbat jest uniwersalnym i przede wszystkim naturalnym lekarstwem na różne dolegliwości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie jeszcze właściwości lecznicze wykazuje napar z fenkułu, zalecamy odwiedzić stronę herbata.info.