Kiedy warto wykonać przeszczep włosów?

Kiedy warto wykonać przeszczep włosów?

Wielu mężczyzn dotkniętych łysieniem androgenowym decyduje się na zabieg przeszczepu włosów. Na czym polega ten zabieg? Jak wysoka jest jego skuteczność? Odpowiedzi na powyższe pytania poznasz w tym artykule.

Przeszczep włosów – na czym polega?

Zabieg przeszczepu włosów jest bezbolesny i bezinwazyjny. Polega on na pobraniu mieszków włosowych, najczęściej z tyłu oraz boku głowy, a następnie wszczepieniu ich w odpowiednie miejsca. Włosy, które pochodzą z wymienionych wyżej obszarów są odporne na działanie DHT, czyli pochodnej testosteronu. Składnik ten odpowiada m.in. za osłabienie mieszków włosowych i wypadanie włosów. Oznacza to, że efekty takiego zabiegu są trwałe, a przeszczepione włosy nie wypadną nigdy.

Jaką metodę przeszczepu wybrać?

Pacjent, który decyduje się na Przeszczep włosów, ma do wyboru dwie metody wykonania takiego zabiegu. Mowa oczywiście o metodzie DHI oraz FUE. Pierwsza metoda polega na pobraniu mieszków włosowych oraz zaimplementowaniu ich przy użyciu specjalnego aplikatora o nazwie Choi Pen. W drugiej metodzie natomiast cały zabieg wykonywany jest ręcznie, przy użyciu skalpela oraz specjalnej pęsety. Powyższe metody różnią się głównie czasem trwania zabiegu oraz ceną. Metoda DHI jest nieco droższa, ale czas trwania zabiegu z jej wykorzystaniem jest krótszy.

Czy przeszczep włosów to skuteczny zabieg?

Wiele osób podważa skuteczność przeszczepu włosów, twierdząc, że efekty takiego zabiegu są niezadowalające, a przeszczepione włosy prędzej czy później i tak wypadną. Na szczęście takie myślenie ma niewiele wspólnego z prawdą. Przeszczepione włosy są odporne na działanie DHT, co oznacza, że efekt zabiegu jest trwały. Sam zabieg charakteryzuje się natomiast bardzo wysoką skutecznością, o czym może świadczyć fakt, że wiele klinik decyduje się na udzielenie swoim klientom gwarancji. W sytuacji, gdy przeszczep włosów nie przyniesie zadowalających rezultatów, klinika zobowiązuje się zwrócić klientowi wszystkie zainwestowane pieniądze lub wykonać zabieg poprawkowy za darmo.