Żaluzje drewniane na wymiar: osłony okienne o wielu atutach?

Rynek osłon wewnętrznych bardzo się ostatnio rozrósł. Do katalogów trafiły różne rodzaje rolet materiałowych oraz plisów, które mogą mieć szerokie zastosowanie i są konkurencyjne cenowo. Wciąż jednak ważne miejsce w tej grupie zajmują tradycyjne żaluzje drewniane na wymiar. Czym zaskarbiły sobie sympatię polskich klientów? Przekonajmy się…

Żaluzje drewniane na wymiar – rodzaje, popularne systemy

Tradycyjne żaluzje drewniane wciąż są w modzie. Wszystko za sprawą ich naturalnego, eleganckiego charakteru oraz uniwersalnej stylistyki. W sposób niezwykle uroczy dekorują one pomieszczenia takie jak salony, sypialnie czy biura. W dodatku drewniane żaluzje na wymiar są także bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu, co często podkreślają klienci sklepu master.kalisz.pl.

Pierwszym popularnym rodzajem są żaluzje drewniane 25 mm na wymiar. To skrojone pod dane okno osłony o wąskiej lamelce, znane od lat i cenione za swoją prostotę, dobrą cenę oraz klasyczne zastosowanie. Dzięki modelom z naturalnego drewna np. lipy syberyjskiej lub bambusa, mają lekki charakter i przepięknie komponują się z pozostałymi elementami pomieszczenia, jak np. drewnianym parkietem, listwami czy meblami.

Fot: Żaluzje drewniane na wymiar: Sklep.master.kalisz.pl/11-zaluzje-drewniane-na-wymiar

Drugi wariant, składający się z szerokiej lameli to żaluzje drewniane 50 mm na wymiar. Świetnie wpisują się w nowoczesny design, są bardzo stylowe i prawdziwie dekoracyjne. Bardzo skutecznie osłaniają wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, zatem funkcjonalnością nie odbiegają od pozostałych cenionych na rynku osłon wewnętrznych.

Żaluzje drewniane na wymiar – dobra osłona w atrakcyjnej cenie

Jak podają eksperci: drewniane żaluzje na wymiar wracają do mody. Klienci chętnie wybierają wyroby z naturalnego, biodegradowalnego materiału, który właśnie przez wzgląd na materiał ma unikatowe cechy dekoracyjne. Poza tym żaluzja drewniana na wymiar jest osłoną odporną i dobrze reguluje nasłonecznienie w pomieszczeniach. Gdy dodamy do tego atrakcyjną cenę, dużą dostępność u lokalnych producentów oraz łatwy montaż, zbierzmy całkiem sporą listę atutów.

Drewniane żaluzje na wymiar pozwalają doskonale dopasować osłonę do wielkości i kształtu okna. W ten sposób osiągamy maksimum funkcjonalności i piękne dopasowanie żaluzji do kompozycji okna oraz ściany. Co ciekawe żaluzje drewniane 25 mm na wymiar, jak również warianty o szerszej lameli, można zamawiać online przy użyciu prostego konfiguratora – więcej szczegółów w sklepie master.kalisz.pl.

Żaluzje drewniane na wymiar – naturalny materiał kluczową zaletą?

Ekologiczne, naturalne i szlachetne materiały są dzisiaj niezwykle w cenie. Świadomi konsumenci, a takich w Polsce przybywa z każdym rokiem, zwracają uwagę nie tylko na cenę, design i funkcjonalność, ale również na cykl życia produktu. Poza tym drewniane żaluzje na wymiar są lekkie i pięknie podkreślają zarówno klasyczne, jak i nowoczesne stylizacje. W zależności od wybranego gatunku drewna, osłony te można dopasować np. do wnętrz rustykalnych (jaśniejsze lamele) lub do wnętrz skandynawskich (ciemniejsze lamele).