Jak uczesać włosy do ramion? – przewodnik po najbardziej popularnych rozwiązaniach

Włosy do ramion to jedno z najbardziej popularnych uczesań. Trend utrzymuje się już bardzo długi czas i wiele gwiazd zdecydowało się iść tym tropem. Ponadto, taki rodzaj uczesania doczekał się nawet profesjonalnej nazwy i jest znane jako „lob”. Wiele osób jednak uważa, że niezwykle trudno jest atrakcyjnie uczesać włosy ścięte do ramion. Warto więc zapoznać się z dostępnymi inspiracjami.

Czy każdemu pasują włosy do ramion?

Jak najbardziej! Włosy do ramion to idealna alternatywa niemal dla każdego! Taka fryzura pasuje do każdego rodzaju włosów i kształtu twarzy. Jeżeli ktoś przez ostatnie lata nosił długie warkocze lub falujące na wietrze włosy do pasa, z pewnością powinien zdecydować się na odmienne uczesanie.

Fryzura do ramion dodaje lekkości i subtelnie odmienia wygląd. Dobrym rozwiązaniem jest także lekkie wystrzępienie kosmyków.

Zarówno proste włosy do ramion, jak i bardziej pofalowane to dobra propozycja dla pań w każdym wieku, także tych, które pragnę trochę się odmłodzić. W takiej fryzurze szczególnie dobrze będą się też prezentowały osoby, które mają cienkie i słabe włosy i nie powinny ich zapuszczać. Warto też podkreślić, że taka fryzura jest dobra jako fryzura przejściowa, dla osób, które chcą zapuścić włosy.

Jak czesać włosy do ramion?

Warto wiedzieć jakie są najlepsze półdługie fryzury. Najprostszym rozwiązaniem jest wyprostowanie włosów i delikatne ich napuszenie. Tak fryzura prezentuje się delikatnie i dziewczęco. Można także zrezygnować z prostowania i pozostawić włosy naturalnie, nieco rozwiane. Ciekawym dodatkiem do takiego naturalnego uczesania może być delikatnie zapleciony dobierany warkocz.

Włosy do ramion, będą się także bardzo ciekawie prezentowały w wersji kręconej. Aby utrwalić uczesanie, warto użyć lakieru lub innego kosmetyku, który będzie skutecznym zabezpieczeniem.

Przy włosach sięgających do ramion, można także zdecydować się na proste lub bardziej skomplikowane upięcia. Grzywkę można zapleść w dobierany warkocz i ukryć jego koniec pod swobodnie upadającymi kosmykami. Można także delikatnie ponieść włosy znajdujące się na czubku głowy, poprzez tapirowanie. Takie rozwiązanie dodaje objętości.

Włosy można także upiąć w całości np. podwijając je w delikatny i dziewczęcy koczek. Ich długość jest wystarczająca, aby fryzura była wytrzymała i trwała.

Przeczytaj także: https://slodkoslodka.pl/2020/11/z-zarostem-czy-bez/

Bardziej skomplikowane uczesania

Włosy do ramion można spiąć naprawdę na wiele sposobów. Wbrew pozorom ich długość wcale nie ogranicza, a wręcz przeciwnie, można z nich wykonać ciekawe fryzury dzienne oraz wieczorowe. W Internecie dostępne jest wiele tutoriali, dzięki którym bez problemów można wykonać zachwycające upięcie. Bazą do wielu fryzur mogą być tradycyjne francuzy.

Chcąc odmienić swój wygląd i nieco się odmłodzić, warto zdecydować się na ścięcie włosów do ramion. Taka fryzura z pewnością doda charakteru i sprawi, że dana osoba poczuje się lepiej. Takie uczesanie jest idealne dla każdego, pod warunkiem, że cięcia dokona doświadczony fryzjer.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/wlosy-do-ramion-stylizacje-2021/